Поділитись:

З Луцька до Польщі намагались переслати 18 цінних монет (фото)

П'ятниця, 13 січня 2023, 12:50
З Луцька до Польщі намагались переслати 18 цінних монет (фото)

З Луцька до Польщі намагались незаконно переслати 18 цінних старовинних монет – чотири з яких визнано культурною та історичною цінністю, а решта мають історичну цінність.

Про це у четвер, 12 січня, повідомили на фейсбук-сторінці Київської митниці.

Київські митники у міжнародному поштовому відправленні виявили дев’ять монет часів Речі Посполитої, сім монет часів Королівства Польського, Великого Князівства Литовського, Королівства Прусія, а також дві монети часів Російської імперії, виготовлених для Польщі.

Серед виявлених, монети «гріш», «півторак», «потрійний крейцер», «солід», «2 гроша», а також «півгроші», «подвійні денарії» та «злоті», які відправив до Польщі адресант з Луцька.

«Згідно з висновком фахівців Національного музею історії України, «денарій» Ядвіга Анжуйська 1384-1386 року, «півгріш» Сигізмунд І Старий 1523 року, «потрійний крейцер» Сигізмунд ІІІ Ваза 1616 року та «солід» Ян ІІ Казимір 1652 року – мають культурну та історичну цінність.Всі інші монети мають історичну цінність, як зразки грошового обігу, що перебували у вжитку і вийшли з обігу», – йдеться  повідомленні.

Без відповідного свідоцтва Міністерства культури України, вивезення історичних та культурних цінностей через митний кордон заборонено.

Оскільки цей документ не надали митникам, стосовно відправника Київською митницею склали протокол про порушення митних правил за ст. 473 Митного кодексу України. Монети вилучили. 

З Луцька до Польщі намагались переслати 18 цінних монет (фото)З Луцька до Польщі намагались переслати 18 цінних монет (фото)З Луцька до Польщі намагались переслати 18 цінних монет (фото)З Луцька до Польщі намагались переслати 18 цінних монет (фото) 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів