Поділитись:

Хто псевдо -, а хто патріот. Баталії навколо пам'ятника Бандері у Луцьку (Оновлено)

П'ятниця, 13 січня 2017, 15:00

У Луцьку між фракціями міської ради "УКРОПом" та "Свободою" виникла справжня суперечка, яка зі стін міської ради перейшла у більш ширшу площину – публічні обговорення та суперечки у мережі facebook.

Ціна питання – 350 тисяч гривень, які депутати не виділили на добудову пам'ятника Степану Бандері навпроти РАЦСу.

Хоча голова фракції ВО "Свобода" у Луцькій міській раді Микола Федік переконував, що все ж таки варто довести справу до кінця і добудувати пам'ятник Бандері біля РАЦСу, де вже закладена капсула.

Однак голова фракції "УКРОП" Ігор Поліщук, сказав, що "укропівці" не будуть голосувати за виділення цих коштів, оскільки точиться багато дискусій навколо того, скільки ж має коштувати цей пам'ятник і, найголовніше, де він має стояти. Депутат запропонував зібрати громадські слухання і почути думку самих лучан, чи треба їм пам'ятник навпроти РАЦСу і чи варто витрачати великі кошти на його спорудження.

Депутат-"укропівець" Олександр Кравченко взагалі запропонував не робити класичний постамент в стилі Леніна, а зробити пам'ятник Бандері оригінальним, так як зробили співаку Кузьмі Скрябіну в "Сіті-парку". Також депутат запропонував й інше місце розташування – навпроти обласної прокуратури у "Бандера-сквері".

Тоді від голосування утримались "укропівці", "Народний контроль" та "Самопоміч".

Представники ВО "Свобода" назвали таку позицію "псевдопатріотизмом".

Чимало дискусій викликав допис на фейсбук-сторінці Миколи Федіка, який згадав слова Кравченка, що місце Бандери в схроні.

Також, окрім "свободівців", обурило рішення депутатів не виділяти 350 тисяч на добудову пам'ятника головного лікаря Центру хірургії ока професора Загурського Тетяну Єремеєву.

Проте "свободівці" вирішили донести свою позицію з приводу скандальної ситуації щодо розміщення пам'ятника Бандері. Цю позицію вони навіть оприлюднили на своєму офіційному сайті.

"Місце спорудження пам'ятника Степану Бандері у Луцьку було визначене і затверджене Луцькою міськрадою понад вісім років тому. Зараз справа зрушила з мертвої точки. Встановлено постамент, виділено кошти на початок виготовлення гіпсової скульптури монумента, укладено договір з підрядником робіт. Але тепер, коли спорудження пам'ятника вступило у завершальну стадію, у Луцькій міськраді псевдопатріотичні депутати почали під надуманими приводами вставляти палки в колеса, аби будь-що завадити цьому процесу. Мета такої непатріотичної поведінки одна: завалити саму ідею будівництва пам'ятника Степану Бандері у місті. На жаль, риторика і поведінка УКРОПу, "Самопомочі", "Народного контролю" у Луцькій міськраді з питань, які стосуються національної пам'яті українців та виховання патріотизму у підростаючого покоління, сьогодні повторює риторику Партії регіонів. Спочатку з Бандерою боролися польські, російські та німецькі окупанти, потім – комуністи та "регіонали", а тепер – представники зазначених політичних проектів, - йдеться в заяві.

Втім Ігор Поліщук й надалі вже у фейсбуці повторив свою позицію щодо того, що пам'ятники не повинні встановлюватись в тому місці, навколо якого точаться дискусії.

Пізніше він зробив новий допис, намагаючись розставити всі крамки над "і" щодо позиції "УКРОПу" з цього питання.

Висловили свої думки з цього приводу у соцмережі і представники медіа-спільноти.

Відтак, головний редактор ділового інтернет-видання Волині "Конкурент" Андрій Лучик написав, що розташування пам'ятника у сквері навпроти обласної прокуратури – альтернативне рішення.

Головний редактор "Відомості.UA" Галина Федоренко зазначила, що в питанні пам'яника Бандері люди поділились на три табори: за, проти і кому байдуже.

Журналіст інтернет-видання "Волинь 24" Людмила Яворська назвала звинувачення у псевдопатріотизмі "припадками позірства".

Свою думку щодо суперечки, хто патріот, а хто – ні, висловив і депутат- "укропівець" Борис Смаль.

Питання щодо спорудження пам'ятника Бандері стало справжнім яблуком розбрату між фракціями УКРОПу та "Свободи" у Луцькій міській раді. І хоча обидві політсили завжди приміряють на себе образ "справжнього патріота", ситуація, що склалася, яскраво демонструє про розбіжності у їхніх поглядах.

А як вважаєте ви: де повинен у Луцьку стояти пам'ятник Бандері у Луцьку? Висловіть свою позицію, взявши участь в опитуванні від інтернет-видання "Конкурент".

Надрукувати
мітки:
коментарів
13 лютого 2020
12 січня 2020
12 липня 2019
17 травня 2019
10:47
23 квітня 2019
16 квітня 2019
06 квітня 2019
03 квітня 2019
17 лютого 2019
14 лютого 2019
18:07
11 лютого 2019
07 лютого 2019
06 лютого 2019
08:40
04 лютого 2019
31 січня 2019
13:40