Поділитись:

В Україні дорожчатимуть продукти через роботу підприємств на генераторах

П'ятниця, 06 січня 2023, 00:51

В Україні через відключення електроенергії бізнес переходить на генератори, а відповідно вартість продуктів зросте.

За підрахунками першого заступника міністра аграрної політики та продовольства Тараса Висоцького підвищення цін на продукти коливатиметься на рівні близько 3 – 5%. Про це він розповів під час телемарафону, – пише 24 Канал.

«Ми маємо декілька стратегій: одна з них – це забезпечити виробництва генераторами. Також міністерство наразі приймає заявки, зокрема, від тваринницьких ферм для включення їх у перелік критичної інфраструктури. Нам дуже важливо забезпечити електроенергією всі виробничі цикли», – каже заступник міністра

Також міністр додав, що в більшості випадків перебоїв з електроенергією на виробництвах є доволі критичними.

Відновлення агро сектору після війни

Що стосується аграрного сектору, то аби відновити його на довоєнний рівень потрібен рік, адже він багатогалузевий. Висоцький пояснив, що все залежатиме від напрямку агросектору.

«Найшвидший цикл відновлення – в рослинництві, хоча розмінування досить складна процедура. А також у птахівництві. Але, якщо скласти всі фактори воєдино, то, на жаль, повноцінне відновлення нашого агросектору займе орієнтовно 2 – 3 роки, залежно від типу виробництва. Це якщо говорити про показники довоєнних часів»,– розповів він.

Попри повномасштабну агресію Росії, українські фермери в усіх куточках України, де це було можливо, продовжували польові роботи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
05 червня 2023
04 червня 2023
01 червня 2023
31 травня 2023
30 травня 2023
24 травня 2023
23 травня 2023
22 травня 2023