Поділитись:

Як приймали бюджет Луцька на 2017 рік. Репортаж

Автор: Василь Бідун |
Четвер, 12 січня 2017, 21:00

12 січня Луцьк отримав свій бюджет, за яким житиме цілий рік. Очікують, що місто має отримати 1 мільярд 859 мільйонів гривень доходів. Варто зазначити, що і видатків не зменшилось, а навпаки стало більше, адже на плечі органів місцевого самоврядування лягли і нові витрати – фінансування профтехосвіти, компенсація пільгового проїзду та інше.

Відтак на позачерговій сесії Луцькради депутат Андрій Козюра запропонував звернутися до Верховної Ради України з проханням внести змін до державного бюджету і не перекладати повністю фінансування на органи місцевого самоврядування. Таку пропозицію його колеги підтримали. Єдине, що депутат Олександр Кравченко сказав, що варто виправити в проекті рішення помилки.

Депутат и Мая Шостак, Андрій Козюра та Григорій Пустовіт><span class=Депутат и Мая Шостак, Андрій Козюра та Григорій Пустовіт

Депутат Тарас Шляхтич ><span class=Депутат Тарас Шляхтич

Депутат Микола Собуцький взяв слово><span class=Депутат Микола Собуцький взяв слово

Микита Рабан та Євген Ткачук><span class=Микита Рабан та Євген Ткачук

Депутати про щось спілкуються><span class=Депутати про щось спілкуються

Напевно важливі  телефонні дзвінки><span class=Напевно важливі телефонні дзвінки

"Ваш послідовник", – з такими словами звернулась до депутата Григорія Пустовіта, який любить виправляти помилки в текстах рішень, секретар Луцькради Юлія Вусенко.

Депутат Григорій Пустовіт><span class=Депутат Григорій Пустовіт

Начальник  управління капітального будівництва Леонід Карабан><span class=Начальник управління капітального будівництва Леонід Карабан

Начальник управління освіти Олег Гребенюк><span class=Начальник управління освіти Олег Гребенюк

Начальник департаменту ЖКГ Юрій  Крась><span class=Начальник департаменту ЖКГ Юрій Крась

Один із заступників Луцького міського голови Андрій Киця><span class=Один із заступників Луцького міського голови Андрій Киця

Директор КП Директор КП "Ласка" Дана Новарчук

Депутат Сергій Була><span class=Депутат Сергій Була

За декілька проектів рішень проголосували, на диво, без обговорень, запитань та зауважень. А от "заштопорились" депутати на питанні про внесення змін в рух маршруту № 251.

Тоді депутат Кравченко пропонував додатково в цей проект рішення включити пропозицію, щоб маршрут № 30 не заїжджав в село Підгайці, а розвертався біля Дубенського кільця.

"В проекті рішення йдеться про 251 маршрут, а ми вже в такі дєбрі заходимо. Давайте голосувати!" – попросив своїх колег депутат Борис Смаль, який побачив, що може назріти суперечка тривалістю в годину.

"Сьогодні лучани хочуть, щоб маршрутки під під'їзд їхали і навіть щоб в під'їзд заїжджали", – сказав міський голова.

Несподівано, але депутати не захотіли слухати доповідь начальника управління бюджету та фінансів Лілії Єлової, але все ж таки трохи обговорили зміни, які вносили у бюджет на депутатських комісіях. Тому депутати дружньо проголосували "За основу".

Начальник управління бюджету та фінансів Лілія Єлова><span class=Начальник управління бюджету та фінансів Лілія Єлова

"Бюджетна" сесія проходила весело і невимушено

Борис Смаль попросив не заходити в дєбрі і голосувати вже нарешті><span class=Борис Смаль попросив не заходити в дєбрі і голосувати вже нарешті

Депутата Петра Бойка щось розсмішило><span class=Депутата Петра Бойка щось розсмішило

Перший і просто заступник міського голови><span class=Перший і просто заступник міського голови

У міського голови Миколи Романюка очевидно був хороший настрій, адже він постійно жартував><span class=У міського голови Миколи Романюка очевидно був хороший настрій, адже він постійно жартував

"Четверо депутатів не голосували "за основу", дайте списки, чиї двори не будемо робити в цьому році", – жартував Романюк.

Коли залишили ПУМ без нового автобуса, то все ж таки 500 тисяч виділили на нерегулярні перевезення дітей.

Потім депутати голосували за виділення 880 тисяч гривень для розпорядника коштів виконкому на придбання мікроавтобуса, який мали ще купити в минулому році, але кошти "зависли" в казначействі, бо це було в кінці грудня.

"Хтось один за це не проголосував. Когось одного не візьмемо в цей автобус", – весело сказав Микола Ярославович.

Чимало дискусій виникло через пропозицію виділити 350 тисяч гривень на добудову пам'ятника Степану Бандері.

Ігор Поліщук не захотів виділяти кошти на добудову пам'ятника Бандері><span class=Ігор Поліщук не захотів виділяти кошти на добудову пам'ятника Бандері

"Свободівець" Микола Федік просив довести справу з побудовою пам'ятника Бандері до завершення

Депутата Павла Данильчука щиро здивувало, що російськомовний депутат Микола Дендіберін читав Депутата Павла Данильчука щиро здивувало, що російськомовний депутат Микола Дендіберін читав "Мемуари Бандери"

Голова фракції "УКРОП" депутат Ігор Поліщук сказав, що його фракція не буде голосувати за це, оскільки вже роками точиться дискусія навколо цього пам'ятника. До того ж великі суперечки викликає і місце розташування пам'ятника та його вартість. Він запропонував зібрати громадські слухання і почути, що з цього приводу скажуть лучани.

Його колега по фракції Олександр Кравченко взагалі попросив не робити з Бандери Леніна.

"Не варто пам'ятник Бандери ставити на постамент, щоб він був вищий за ЗАЦС. Не треба робити з нього Леніна. Краще так зробити, як пам'ятник Кузьмі – щобі він сидів на лавці, і поставити цей пам'ятник в сквері, навпроти прокуратури, як нагадування, що вони там ненадовго", – висловив свою позицію Кравченко.

"А я думав, на Дубенському кільці", – пожартував хтось з депутатів.

Слово взяв і депутат Микола Дендіберін, який сказав, що читав мемуари Бандери, в яких він просив не ставити йому пам'ятників ані при житті, ані після смерті.

"Дендіберін читає мемуари Бандери!" -– вигукнув Павло Данильчук, і ця фраза викликала шквал оплесків та сміху.

Депутати два рази голосували за виділення цих коштів на пам'ятник, однак пропозиція не пройшла.

Після голосування всіх озвучених пропозицій від депутатських комісій настав момент істини – голосування в цілому за проект бюджету на 2017 рік.

"Голосуємо за бюджет! Прошу всіх не дихати", – сказав міський голова.

"Свободівець" Віктор Ящук

Депутат  Артем Запотоцький або втомився, або задумався><span class=Депутат Артем Запотоцький або втомився, або задумався

Депутати про щось спілкуються><span class=Депутати про щось спілкуються

Розпорядники коштів роблять селфі під час Розпорядники коштів роблять селфі під час "бюджетної" сесії

Депутати проголосували, і місто отримало свій довгоочікуваний і такий непростий бюджет на 2017 рік.

Надрукувати
мітки:
коментарів
17:30
11:55