Поділитись:

Боєприпаси українського виробництва почали надходити на фронт (фото)

Середа, 04 січня 2023, 00:10

Українські боєприпаси калібру 152-мм почали надходити артилеристам на лінію фронту.

Про це пише Мілітарний.

До такого висновку дійшли OSINT-дослідники з проєкту Ukraine Weapons Tracker після аналізу фотографій та відео з українськими гармашами.

Аналітики звернули увагу на фото з передової із розрахунком 152-мм гаубиці Д-20, біля якої лежали боєприпаси жовтого кольору.

 

На одному з відео, на якому українські бійці роблять підписи на таких же жовтих снарядах, вдалося ідентифікувати маркування та дослідити конструктивні особливості снарядів.

Боєприпас має індекс ОФ-25Т, який відрізняється від маркування радянських снарядів ОФ-25. Ймовірно, це варіант осколково-фугасного снаряда для гаубиць Д-20, Мста-Б, Мста-С та 2С3 «Акація».

 

Ukraine Weapons Tracker робить висновок, що це снаряди українського виробництва, які раніше анонсував «Укроборонпром». Їх вдалося ідентифікувати завдяки особливості конструкції – снаряд зібраний із двох відфрезерованих частин.

 

Про те, що в Україні налагодили виробництво 122 та 152-мм снарядів, міністр оборони України Олексій Резніков заявив у листопаді 2022-го.

Згодом «Укроборонпром» запустив флешмоб, під час якого відомі українці підписували нові та непофарбовані 152-мм снаряди українського виробництва.

УОП також озвучив пояснення, чому масове виробництво 152-мм снарядів не розгорнули до початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

За версією держконцерну, випуск снарядів провалився через підрядників, які не забезпечили поставку вибухової речовини належної якості. Також держава не отримала і обладнання, яке замовила для створення конвеєрної лінії. Зараз всі ці події розслідують в рамках кримінальних проваджень.

Нагадаємо: оборонно-промисловий комплекс України налагодив виробництво артилерійських снарядів калібру 122 мм та 152 мм.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
26 березня 2023
19:14
11:06
25 березня 2023
16:14