Поділитись:

Виручка від експорту агропродукції з України впала на 16%, – УКАБ

Вівторок, 27 грудня 2022, 13:44

У 2022 році експортна виручка від продукції агропромислового комплексу становитиме близько 23,3 млрд USD, що на 16% менше аналогічного показника минулого року.

Про це у вівторок, 27 грудня, повідомили на сайті асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ).

На початку 2022 року на фоні потенційного нападу росії на Україну експортні відвантаження були суттєво збільшені, що і дозволило уникнути ще вагомішого розриву в річних показниках. Так, у січні 2022 року показник експортної виручки вдвічі перевищив показник січня 2021 року.

Найбільше зменшення надходження експортної виручки спостерігалося на початку війни – в березні та квітні 2022 року, з поступовим зростанням до кінця року відповідно до темпів налагодження роботи альтернативних маршрутів та початку роботи «зернового коридору».

ТОП-5 позицій найбільшої експортної виручки в 2022 році становлять традиційні для України експортні продукти:

  • кукурудза,
  • олія соняшникова,
  • пшениця,
  • ріпак, 
  • насіння соняшнику.

Виняток – лише насіння соняшнику, котре раніше перероблялося на території України. З початком війни переробка насіння соняшнику скоротилася через тимчасове блокування морських шляхів, що і призвело до експорту безпосередньо сировини.

Продукція АПК вже давно займає значну частку в експортній виручці й в поточних умовах вона продовжує збільшуватися. Так, в листопаді 2022 року ця частка становила 68 %. Основна причина такого зростання – це, з одного боку, значна зацікавленість світового товариства в сільськогосподарській українській продукції, а з іншого – більш ніж достатня її кількість в Україні, що значно перевищує внутрішні потреби.

 

Нагадаємо: а попередніми оцінками УКАБ, 2023 рік буде сповненим значних змін в аграрному секторі України: на 45 % будуть скорочені посівні площі під зерновими культурами та на 60 % менше отримають врожаю зернових у порівнянні з довоєнним 2021 роком.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів