Поділитись:

В Афганістані таліби застосували проти жіночої акції протесту водомети

Неділя, 25 грудня 2022, 03:29

Таліби в Афганістані застосували водомет для розгону жінок, які протестували проти заборони відвідувати університети.

Про це повідомляє BBC.

Десятки жінок, які проводили марш протесту, вигукували гасла: «Освіта — наше право», «Талібан» — боягузи».

Раніше цього тижня таліби заборонили студенткам навчатися у вищих навчальних закладах, що викликало міжнародний резонанс. Таліби заявили, що жінки не носили відповідного ісламського одягу в університеті та спілкувалися зі своїми колегами-чоловіками.

Нова заборона була негайно введена в дію міністром вищої освіти Недою Мохаммадом Надімом 20 грудня, а державним і приватним університетам було наказано заборонити жінкам відвідувати навчання.

Охоронці заборонили сотням жінок заходити до університетів у 21 грудня, через день після оголошення заборони.

Дівчат в Афганістані вже виключили з більшості середніх шкіл.

На початку грудня таліби здійснили першу публічну страту після приходу до влади. Представник уряду Талібану повідомив, що чоловіка вбили на переповненому спортивному стадіоні в південно-західній провінції Фарах після того, як він зізнався у вбивстві. Чоловіка, засудженого за вбивство, застрелив батько його жертви.

Що відомо про прихід Талібану до влади в Афганістані

15 серпня 2021 року бойовики "Талібану" почали наступ на Кабул. Того ж дня в країні оголосили про мирну передачу влади талібам. 31 серпня США остаточно вивели свої війська з Афганістану, таким чином завершивши 20-літню місію. Після відльоту останніх військових літаків контроль над аеропортом Кабула встановили екстремісти з руху "Талібан".

"Талібан" обіцяв не утискати права жінок, але після приходу до влади заборонив жінкам з'являтися у телевізійних драмах. Також жінкам-журналісткам і ведучим наказали бути в кадрі з покритою головою. Раніше "Талібан" наказав дівчатам і молодим жінкам залишатися вдома замість того, щоб ходити до школи.

Мер Кабула наказав жінкам-муніципальним службовцям залишатися вдома, якщо їхню роботу може виконувати чоловік. Таліби стверджують, що їхні обмеження щодо роботи жінок і навчання дівчат є "тимчасовими", а запровадили їх "задля безпеки" дівчат і жінок.

Крім того, колишній керівник релігійної поліції "Талібану" Мулла Нуруддін Турабі заявив, що таліби планують відновити екстремальні покарання, такі як страти та ампутації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
19 лютого 2023
02 лютого 2023
01 лютого 2023
30 січня 2023
23 грудня 2022
21 грудня 2022
08 грудня 2022
05 грудня 2022
18 листопада 2022
27 жовтня 2022
18 жовтня 2022
17 жовтня 2022