Поділитись:

Путін їде до лукашенка наганяти страх наступу на Україну з Білорусі

Субота, 17 грудня 2022, 08:48

Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) припускають, що візит президента росії володимира путіна в Мінськ є нагодою натиснути на білоруського диктатора олександра лукашенка і посилити інформаційну операцію щодо можливого наступу росії з території РБ.

Про це пише Українська правда. 

Російські війська провели свою дев'яту широкомасштабну ракетну кампанію протри критично важливої української енергетичної інфраструктури 16 грудня і здійснили одну з найбільших ракетних атак на Київ на сьогоднішній день.

В інституті зазначають, що російські удари продовжують становити значну загрозу для українського цивільного населення, але не покращують здатність російських сил проводити наступальні операції в Україні.

На думку аналітиків, заступник голови Ради національної безпеки росії Дмитро Медведєв зробив провокаційні, але недоречні коментарі на підтримку поточних інформаційних операцій, спрямованих на послаблення підтримки України з боку Заходу.

Військові експерти припускають, що президент росії володимир путін, ймовірно, буде тиснути на президента Білорусі олександра лукашенка, щоб отримати поступки в російсько-білоруській інтеграції, на зустрічі 19 грудня – першій зустрічі путіна з лукашенком у Мінську з 2019 року.

Як наголошують в ISW, лукашенко вже створює інформаційні умови для відхилення російських інтеграційних вимог, як він це робив протягом десятиліть.

Крім того, зазначають в інституції, візит путіна до Мінська може свідчити про те, що путін намагається створити умови для нової оцінки найбільш небезпечного курсу дій: відновлення наступу на Україну – можливо, на північ України або на Київ – взимку 2023 року.

Експерти додають, що наразі ISW оцінює ймовірність російського вторгнення в Україну з території Білорусі як низьку, але можливу. А зустріч двох диктаторів має на меті «посилити російську інформаційну операцію, спрямовану на те, щоб переконати українців і жителів Заходу в тому, що Росія може напасти на Україну з території Білорусі».

Ключові висновки ISW:

 • Російські війська здійснили чергову серію широкомасштабних ракетних ударів по всій території України та одну з найбільших ракетних атак на Київ на сьогоднішній день.
 • Російські удари продовжують становити значну загрозу для українського цивільного населення, незважаючи на те, що не призвели до покращення здатності Росії проводити наступальні операції.
 • Мєдвєдєв виступив з провокаційними, але недоречними коментарями на підтримку поточних інформаційних операцій, які мають на меті послабити підтримку України з боку Заходу.
 • Путін, ймовірно, чинитиме тиск на президента Білорусі олександра лукашенка з метою подальшої підтримки російської війни в Україні на зустрічі в Мінську 19 грудня.
 • Лукашенко вже створює інформаційні умови для відхилення російських інтеграційних вимог.
 • Майбутній візит путіна до Мінська може свідчити про те, що він створює умови для нового наступу з білоруської території.
 • Зустріч Путіна і Лукашенка, ймовірно, просуне окрему російську інформаційну операцію, спрямовану на те, щоб зламати українську волю і готовність Заходу підтримати Україну.
 • За повідомленнями, президент росії володимир Путін проігнорував найгірші оцінки потенційної шкоди російській економіці перед початком повномасштабного вторгнення в Україну.
 • Росія продовжує стикатися з економічними проблемами, що є прямим наслідком війни в Україні.
 • Російські війська провели контратаки в районі Сватового та Кремінної.
 • Окупанти продовжували наступальні операції на Бахмутському та Авдіївсько-Донецькому напрямках.
 • Загарбники також продовжували здійснювати оборонні заходи на лівому (східному) березі річки Дніпро.
 • Російське керівництво, ймовірно, матиме труднощі з додатковим набором військовослужбовців за контрактом, незважаючи на постійні зусилля, спрямовані на це.
 • Російська окупаційна влада продовжувала захоплювати об'єкти цивільної інфраструктури для лікування поранених російських військовослужбовців та надання допомоги російським військам, що діють на окупованих територіях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
03 жовтня 2023
08:00
02 жовтня 2023
16:03
01 жовтня 2023
30 вересня 2023
15:18