Поділитись:

У Конгресі США погодилися виділити Україні ще $800 мільйонів в оборонному бюджеті

Середа, 07 грудня 2022, 09:56
У Конгресі США погодилися виділити Україні ще $800 мільйонів в оборонному бюджеті

Законодавці США погодилися надати Україні не менше 800 мільйонів доларів додаткової допомоги в галузі безпеки у наступному році, згідно із законопроєктом про оборонну політику на суму 858 мільярдів доларів, оприлюдненому у вівторок, 6 грудня.

Про це інформує УНН з посиланням на Reuters.

Закон про дозвіл на національну оборону на 2023 фінансовий рік, або NDAA, санкціонує додаткові витрати на Ініціативу сприяння безпеці України, що на 500 мільйонів доларів більше, ніж запит президента США Джо Байдена раніше цього року.

Законопроєкт також збільшує допомогу Тайваню на мільярди доларів протягом наступних кількох років. Так, він зміцнює Тихоокеанську ініціативу стримування з новими інвестиціями у 11,5 млрд доларів. І він санкціонує ухвалення Закону про підвищення стійкості Тайваню від 2022 року, законодавства, спрямованого на розширення співробітництва в галузі безпеки з Тайванем із видатками до 10 мільярдів доларів протягом п'яти років.

Компромісна версія NDAA є результатом багатомісячних переговорів між республіканцями та демократами у Сенаті та Палаті представників.

Загальний законопроєкт передбачає витрати на оборону на 45 мільярдів доларів більше, ніж запросив Байден.

Законопроєкт включає 2,7 мільярда доларів на збільшення потужностей з виробництва боєприпасів за тимчасового зняття деяких обмежень на контракти на постачання боєприпасів для підтримки України.

Законопроєкт дозволяє виділення додаткових коштів на розробку гіперзвукової зброї, закриття складу палива Red Hill на Гаваях та купівлю існуючих систем озброєння, включаючи винищувачі F-35 корпорації Lockheed Martin та кораблі виробництва General Dynamics.

Очікується, що цього місяця NDAA на 2023 фінансовий рік буде ухвалено Сенатом і Палатою представників США і відправлено до Білого дому для підписання Байденом як закону.

Проте законопроєкт не є остаточним словом про витрати. Такі законопроєкти, як NDAA, лише передбачають програми. Конгрес США повинен ухвалити законопроєкти про асигнування, щоб дати уряду законні повноваження витрачати федеральні гроші.

Лідери Конгресу США ще не погодили законопроєкт про асигнування на наступний рік.

Сумарний обсяг військової допомоги Україні від США перевищив 20 млрд доларів.

Надрукувати
мітки:
коментарів