Поділитись:

ISW: путін не зацікавлений у серйозних переговорах з Україною

Субота, 03 грудня 2022, 15:50

Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) переконані, що російський президент володимир путін не зацікавлений у переговорах з Україною, які могли б призвести до стійкого миру.

Про це пише ISW, – повідомляє Українська правда.

Експерти інституту вважають, що риторика путіна вказує на те, що він не зацікавлений у серйозних переговорах з Україною та зберігає максималістські цілі щодо війни.

В інституті припускають, що путін, Лавров і Пєсков робили заяви щодо переговорів, щоб створити у західних офіційних осіб уявлення, що росію потрібно заманити на переговори.

Кремль, ймовірно, має намір створити динаміку, в якій західні офіційні особи запропонують росії випереджувальні поступки в надії переконати її вступити в переговори, натомість не вимагаючи значних попередніх поступок з боку рф, переконані в ISW.

Аналітики інституту зазначають, що заяви путіна, Лаврова та Пєскова підкреслюють, якими можуть бути деякі з таких бажаних попередніх поступів: зменшення західної фінансової та військової допомоги Україні, визнання незаконної анексії росією українських територій та обмеження на військові дії НАТО і Заходу в Європі.

В інституті наголосили, що кремль зберігає розпливчастість у формулюваннях щодо предмету переговорів, ймовірно, для того, щоби переконати західних офіційних осіб розпочати переговорний процес без чіткого визначення, чи будуть такі переговори спрямовані на припинення вогню, мирний процес або ж остаточну мирну угоду.

ISW підсумовує, що  росія виграла б від тимчасової угоди з Україною та західними країнами, яка створила б паузу в бойових діях, що дозволило б росії зміцнити російські збройні сили для майбутніх військових операцій з метою досягнення максималістських цілей в Україні.

Оскільки путін не виявив особливого інтересу до припинення вогню, а кремль продовжує висувати вимоги, які рівнозначні повній капітуляції Заходу, це свідчить про те, що путін й надалі зосереджений на досягненні військової перемоги, вважають аналітики інституту.

Основні висновки ISW:

  • Росія намагається скористатися прагненням Заходу до переговорів, щоб створити динаміку, в якій західні офіційні особи почуватимуться зобов'язаними піти на випереджувальні поступки, щоб заманити росію за стіл переговорів.
  • Міністр закордонних справ росії Сергій Лавров повторив як основу для переговорів точно такі ж вимоги, які російське МЗС висувало до вторгнення 24 лютого, а прессекретар кремля Дмитро Пєсков додав додаткову вимогу, щоб Захід визнав анексовані росією українські території.
  • Російські війська все ще становлять загрозу українській енергетичній інфраструктурі, незважаючи на успіхи української протиповітряної оборони.
  • Додаткові західні системи ППО спонукають російську військову спільноту поставити під сумнів російську повітряну кампанію проти української інфраструктури.
  • Російські посадовці висувають умови для переговорів щодо демілітаризації Запорізької атомної електростанції, від яких росія, скоріш за все, відмовиться та виконання яких не усуне або не зменшить існуючу загрозу для ЗАЕС.
  • Українські сили здійснили локальні прориви на південний захід та північний захід від Кремінної.
  • Російські війська продовжували здійснювати мінімальні просування в районі Бахмута та проводили наступальні операції в районі Авдіївка-Донецьк.
  • Російські війська можуть мати труднощі з належним розподілом та розгортанням сил у тилових районах на півдні України через українські удари.
  • Погана логістика, непокірний мобілізований персонал та внутрішні протести продовжують заважати кремлю досягти цілей часткової мобілізації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
08:10
07 лютого 2023
06 лютого 2023
05 лютого 2023
12:44