Поділитись:

Книги, гроші та «стволи»: СБУ провела обшуки у Мураєва (фото)

Середа, 30 листопада 2022, 17:15

Співробітники СБУ провели серію обшуків у керівника забороненої проросійської партії «Наші» Євгена Мураєва. У результаті слідчо-оперативних дій вилучили готівку, в тому числі в російських рублях, зброю, комп’ютерну техніку та мобільні телефони, а також інші матеріали.

Про це у середу, 30 листопада, повідомила пресслужба Служби безпеки України у фейсбуці.

Заходи відбувалися за місцями проживання та в офісах самого Мураєва і його рідні, а також у його найближчих соратників. Усе це – в рамках кримінального провадження за ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада).

Наразі Мураєв переховується від правосуддя за кордоном. 

Попри це співробітники СБУ ініціювали проведення незалежних експертиз висловлювань політика. Їхні висновки свідчать про наявність у його діях ознак злочину, передбаченого ч. 1 ст. 111 КК України (державна зрада). А саме – в контексті вчинення шкоди інформаційній безпеці України.

Також, за матеріалами слідчих СБУ, в ефірах підконтрольного Мураєву телеканалу «НАШ» неодноразово поширювались наративи російської інформаційної пропаганди. Через це, а також через розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі на телеканал були накладені штрафні санкції. 

Наразі усі вилучені матеріали передали на експертизи. За їхніми результатами будуть вживатися подальші процесуальні дії. 

Заходи проводили слідчі Управління СБУ у м.Києві та Київській області за оперативного супроводу Департаменту захисту національної державності та за процесуального керівництва Київської міської прокуратури.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
07 лютого 2023
17:31
06 лютого 2023
15:37
03 лютого 2023
01 лютого 2023
31 січня 2023
30 січня 2023
23 січня 2023