Поділитись:

Потужного наступального угруповання в Білорусі немає, але загроза зберігається, – ГУР

Середа, 30 листопада 2022, 12:54

Головне управління розвідки Міністерства оборони України не фіксує створення на території Білорусі потужного наступального угруповання, проте загроза зберігається.

Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони (ГУР) України Вадим Скібіцький, інформує «Інтерфакс-Україна».

«На сьогодні ми не відзначаємо там створення потужного наступального угруповання, яке було розгорнуто на території Білорусі протягом січня-лютого. Але водночас близько 9 тисяч військовослужбовців, 1 танкова армія провела відповідні заходи бойової підготовки, відбуваються бойові злагодження підрозділів, і ми знаємо чітко, що цей процес контролює Генеральний штаб ЗС РФ, командування 1-ї танкової армії. Не виключаємо, що може бути два варіанти застосування цієї дивізії: чи то з території Білорусі, чи то ротаційне повернення на територію України – можливо, на харківський чи інші напрямки», – сказав Скібіцький в ефірі національного телемарафону в середу, 30 листопада.

За його словами, водночас «загроза все-таки зберігається».

«Проблема лише полягає в тому, що на сьогодні недостатньо озброєння, яке перевезено на територію Білорусі. РФ наразі активно знімає зі зберігання зі складів, арсеналів, центрів забезпечення мобілізаційного розгортання озброєння, військову техніку саме для того, щоб поповнити ті втрати, яких ворог зазнав на нашій території, та укомплектувати ті з’єднання і частини, що створюються за мобілізацією», – розповів Скібіцький.

Він додав, що наразі очікується активізація бойової підготовки в Білорусі.

Скібіцький також повідомив, що ГУР Міноборони не фіксує постачання ракет з Ірану до РФ.

«За нашою інформацією, такі переговори проводились. Є відповідні проєкти угод між Росією та Іраном, але на сьогодні постачання такого озброєння ми не зафіксували», – сказав він.

Нагадаємо: у Міноборони Польщі назвали вкрай високою ймовірність війни за своєю участю, тож зовнішня та оборонна політика країни має бути спрямованою на зміцнення відносин з однодумцями у всьому світі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
21 березня 2023
18:47
16:05
13:43
20 березня 2023
16:21