Поділитись:

Американські аналітики пояснили, навіщо росіяни перекидають до Білорусі техніку

Вівторок, 29 листопада 2022, 08:50

Американські аналітики Інституту вивчення війни вважають, що Кремль намагається посилити російський навчальний потенціал і провести націлену на Захід інформаційну операцію, розгорнувши війська в Білорусі у листопаді 2022-го.

Про це інформує ТСН. 

Зазначається, що супутникові знімки вказують на збільшення бойової техніки армії рф. Зокрема побільшало танків на 230-му загальновійськовому Обуз-Лєсновському полігоні в Бресті. 

Також моніторингова організація «Беларускі Гаюн» інформує, що москва перекинула туди ж 15 зенітно-ракетних комплексів "Тор-М2" і 10 одиниць невизначеного інженерного обладнання до Бреста.

«Ці дислокації підтримують зусилля росії з навчання, а не підготовку до бойових дій з Білорусі. 28 листопада український Генштаб повідомив, що, за його оцінками, російські сили перекинуть невизначені елементи ("деякі підрозділи") з Білорусі в невизначений район після того, як підрозділи «набудуть бойової спроможності», – йдеться у звіті.

В ISW наголошують, що подібні заяви вказують на те, що бойові втрати серед російських інструкторів і стреси, пов’язані з мобілізацією, зменшили навчальний потенціал крани-агресорки. Ймовірно, збільшивши залежність від Білорусі у плані навчального потенціалу.

«Кремль також, ймовірно, прагне використати розгортання російських військ у Білорусі як інформаційну операцію, щоб зафіксувати українські сили навколо Києва, аби запобігти їх використанню на півдні та сході. Білоруські війська малоймовірно атакуватимуть Україну», – додають в Інституті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
29 березня 2023
28 березня 2023
08:10
27 березня 2023
12:10