Поділитись:

В УПЦ «МП» на Тернопільщині та Прикарпатті СБУ знайшла пропаганду, що заперечує існування України (фото)

Понеділок, 28 листопада 2022, 14:20

СБУ знайшла в об’єктах УПЦ «МП» на Тернопільщині та Прикарпатті пропагандистські матеріали, що заперечують існування України.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Співробітники СБУ та Нацполіції знайшли велику кількість антиукраїнських матеріалів під час безпекових заходів на території Почаївської духовної семінарії та Івано-Франківської єпархії УПЦ «МП».

Зокрема, СБУ виявила літературу, в якій заперечується існування українського народу, його мови, а також саме право України на державність, і, навпаки, наголошується, що це нібито штучно створена держава.

 

 

Також Служба безпеки знайшла брошури та книжки ксенофобського і ненависницького змісту з образливими вигадками про інші національності та релігії. Більшість літератури – авторства російських діячів за видавництва російських друкарень.

 

 

 

 

 

 

 

Крім того, СБУ вивчає походження зразків символіки «великого войска Донского», яку виявили в одному з підсобних приміщень Івано-Франківської єпархії УПЦ «МП». Зокрема, йдеться про шеврони цього незаконного збройного формування, яке у 2014 році допомогло рашистам окупувати частину Донецької та Луганської областей.

 

Усі ці речові докази є підставою для відкриття двох кримінальних проваджень за 161 статтею Кримінального кодексу України (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками). Наразі всі вони направлені на відповідні незалежні експертизи.

За результатами цих досліджень будуть вживатися подальші процесуальні дії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

 

Надрукувати
мітки:
коментарів
29 березня 2023
28 березня 2023
27 березня 2023
23 березня 2023
20 березня 2023
17 березня 2023
15 березня 2023
14 березня 2023
13 березня 2023
08:37