Поділитись:

Після споживання домашньої консерви волинянка захворіла на ботулізм

Субота, 26 листопада 2022, 16:04
Після споживання домашньої консерви волинянка захворіла на ботулізм

фото ілюстративне

На Волині жінка після споживання м’ясної консерви домашнього приготування захворіла на ботулізм.

Про це повідомляє ДУ «Волинський ОЦКПХ МОЗ».

Мешканка Камінь-Каширського району 16 листопада частувалася тушкованою курятиною. Через 2 дні в неї з’явилися нудота, блювота, виражена загальна слабість. Згодом проявилися специфічні симптоми ботулізму: погіршення зору, відчуття, що в горлі щось заважає, сухість у роті.

Жінку госпіталізували до Волинської обласної інфекційної лікарні.   

На Волині це вже шостий випадок захворювання на ботулізм цього року. Усі пов’язані з вживанням домашніх м’ясних консервів. Торік таких випадків було вісім. Летальні випадки не реєструвались.

Довідково:
Ботулізм  це харчова інтоксикація, спричинена вживанням продуктів, що містять ботулотоксини. Збудник розмножується в анаеробному стані (без кисню) та за неправильних умов зберігання чи транспортування.
Основне джерело ботулізму – домашні м’ясні чи рибні консерви, рідше – овочеві та грибні.  Потенційно небезпечні всі консервовані продукти, що були погано вимиті, неправильно/недостатньо термічно оброблені, транспортувались або зберігалися неналежним чином.
Також ботулізм може виникнути внаслідок споживання в’яленої чи копченої риби та будь-яких виробів із м’яса (ковбаси, шинки тощо). Це можуть бути продукти і домашнього приготування, і вироблені у промислових умовах.
Ботулізм не можна визначити за кольором або смаком; мікроорганізм, який спричиняє хворобу, не псує продукти.
Симптоми ботулізму:
  • порушення близького зору — людина не може читати текст, але добре бачить предмети;
  • сильно виражена сухість у роті;
  • важко говорити (голос стає тихим, гугнявим або пропадає);
  • підвищена стомлюваність, м’язова слабкість;
  • запаморочення;
  • короткочасні ознаки ураження травної системи (нудота, блювання, послаблення випорожнень), а потім — стадія парезу кишківника (здуття живота, закреп);
  • ураження м’язів шиї та кінцівок.
У важких випадках людину турбує відчуття нестачі повітря, тягар в грудній клітці, розвивається дихальна недостатність.
При найменшій підозрі на ботулізм негайно зверніться до лікаря. Госпіталізація обов’язкова незалежно від тяжкості хвороби.
Перші симптоми захворювання можуть виникнути вже за дві години після споживання зараженої їжі. Найчастіше ж, симптоми проявляються через 12–24 години. Бувають випадки, коли вони проявляються ще пізніше.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів