Поділитись:

Пояснили, чому у Луцьку не вимикають вуличне освітлення

Четвер, 24 листопада 2022, 17:50

Лучани часто скаржаться, що у будинках вимикають світло, а вуличне освітлення горить. Депутат Луцької міської ради від Громадянського руху «Свідомі» Андрій Лучик поцікавився у директора комунального підприємства «Луцьксвітло» Валерія Мазіна, чому так відбувається.

Про це говорили під час постійної комісії міськради з питань комунального майна та приватизації 24 листопада.

За словами Валерія Мазіна, електропідстанції заживлені на декілька вулиць та працюють дистанційно. Щоб вимкнути освітлення на певній вулиці, потрібно їхати та вимикати кожен світильник. 

Натомість, як розповів Валерій Мазін, для освітлення існує два режими: вечірній та нічний. На ніч горять не усі світильники, а ввечері ставлять нічний режим, який значно економить електроенергію.

У такому режимі КП «Луцьксвітло» працює від лютого цього року. За цей час підприємство зекономило 800 тисяч кВт⋅год електроенергії. Валерій Мазін каже, що до кінця року «Луцьксвітло» може зекономити 1 мільйон кВт⋅год.

Він додав, що заради безпеки лучан повністю вимикати вуличне освітлення не будуть. На думку Валерія Мазіна, краще у двох будинках вимкнути електрообігрівач, ніж вимкнути світло на невеликій вулиці. Таким чином можна зекономити електроенергію, але у місті буду більш безпечно у темну пору.

Нагадаємо: майже половина світильників у Луцькій громаді застаріли.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Надрукувати
мітки:
коментарів
16:37
14:30
05 грудня 2022