Поділитись:

Дослідники змоделювали наслідки ядерної війни

Четвер, 24 листопада 2022, 05:25

Біогеохімік доктор Тайлер Рор із колегами за допомогою математичної моделі змоделювали клімат та життя в океані та на суші після ядерної війни. Вони заявили, що ядерна зима обернеться для планети льодовими лещатами, які блокують основні порти та торгові шляхи, пише Еxpress.

Вчені ґрунтувалися на дослідженнях Карла Сагана, модель якого передбачає сценарій ядерної війни між Штатами та росією, внаслідок якої близько 150 мільярдів тонн сажі від палаючих міст досягнуть верхніх шарів атмосфери.

Тепер вчені передбачають різкі кліматичні зміни, які торкнуться не тільки суші, а й Світового океану.

“Територія арктичного морського льоду збільшиться на 50%, заблокувавши прибережні райони, що використовуються для вилову риби, а також великі порти та торговельні шляхи по всій Європі. Наприклад, відомо, що морський лід заблокує такі великі морські порти як Копенгаген у Данії. Дослідження також показує, що навіть у разі обмеженого ядерного конфлікту між Індією та Пакистаном, в атмосферу потрапить жахливі від 27 до 47 мільярдів тонн сажі. Модель передбачає, що навіть у цьому випадку кількість арктичного морського льоду збільшиться настільки, що зможе заблокувати найважливіші порти по всій Північній Європі”, – сказано у повідомленні.

Крім того, падіння освітленості океану та його середньої температури призведе до загибелі морських водоростей, які є важливою ланкою харчового ланцюга підводного життя.

Найгірші наслідки зазнають високих широт, у тому числі вся Європа, а особливо країни Балтії. У цих районах дослідники вже фіксують нестачу океанічного світла.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Надрукувати
мітки:
коментарів