Поділитись:

У «Волиньобленерго» пояснили, чому не співпадають графіки відключення світла

Понеділок, 21 листопада 2022, 19:26

Диспетчер «НЕК «Укренерго» прогнозує дефіцит електроенергії в об'єднаній енергетичній системі на наступний день і повідомляє диспетчеру «Волиньобленерго» обсяг обмежень сьогодні на завтра (мегавати, на які потрібно зменшити споживання), що означає надання команди для обленерго про початок застосування графіку погодинних вимкнень. «Волиньобленерго» в найкоротші терміни зобов'язане зняти доведене навантаження на встановлені години.

Про це повідомляють у «Волиньобленерго».

Місія диспетчерів НЕК «Укренерго» не допустити порушення балансу в енергосистемі, тому вони слідкують за динамікою навантаження кожної години. Коли диспетчер бачить дисбаланс у певну годину протягом дня, то «Волиньобленерго» отримує нове невідкладне завдання – виконати додаткове розвантаження системи розподілу Волинської області.

Застосування черг ГПВ залежить від доведених обсягів зменшення навантаження.
Заміна черг та груп вулиць, будинків та населених пунктів на відключення можлива, якщо доведені НЕК «Укренерго» обсяги зменшення навантаження на певну годину є незначними, але часто це повних 75% від максимуму споживання по Волинській області. Інші 25% припадає на лінії, що живлять об'єкти критичної інфраструктури або на лінії під протиаварійною автоматикою, яка застосовується для запобігання небезпечному зниженню частоти в разі виникнення дефіциту потужності в ОЕС України – внесення таких ліній у ГПВ не допускається.

Через команди про зниження навантаження години відключень динамічно змінюються, а відключення груп накладаються – здійснюються не почергово, а одночасно.
Також час відключення та відновлення електропостачання може відрізнятись від заявленого у зв'язку із технологічним процесом перемикання черг оперативним персоналом.
ГПВ хоч і є плановим, однак застосовується він у зв'язку із ненормальним режимом роботи енергосистеми України, тому вказані у ньому години можуть змінюватись.

Однак, на плечах енергетиків величезна відповідальність – невиконання зменшення заданого навантаження може призвести до негайного застосування диспетчером НЕК «Укренерго» самостійно спеціального аварійного графіку (СГАВ) – відключення незалежно від категорії з надійності електропостачання та наявності статусу захищеного споживача чи об'єкту критичної інфраструктури.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
08 грудня 2022
07 грудня 2022
20:55
06 грудня 2022
05 грудня 2022
22:47
19:00
07:30
04 грудня 2022