Поділитись:

Щоразу менше людей: як у Луцьку згадували початок Революції Гідності (фото, відео)

Понеділок, 21 листопада 2022, 13:58

Щороку на заходи вшанування річниці початку Революції Гідності приходить все менше лучан. І сьогодні, 21 листопада на Театральній площі перед фотографіями Героїв Небесної Сотні лінійкою вишикувалися чиновники та політики. Трошки далі стояли групи бюджетників. Із кав'ярень, бібліотеки та закладів навколо вийшли поодинокі працівники. Так у місті пригадували початок протесту, який переріс у велику боротьбу за свободу і незалежність України. 

Ведучий традиційно пафосно згадав про українську боротьбу. Він запросив до слова священників, які відслужили панахиду за полеглими у цій боротьбі волинянами. 

 

 

 

Після панахиди священник виголосив проповідь. Про голос народу, який є Голосом Божим. Цим голосом були ті, чию пам'ять сьогодні згадує вся Україна. 

«Скільки багато наш народ сказав! І не тільки словом, але ділом і правдою. Починаючи від монголо-татарського нашестя, яке зруйнувало золотоверхий Київ. Наш народ все відбудував і відродив. Козацька доба. Буремні часи 20 століття. Певний час закрадалася думка, що ми будемо лише досліджувати історію свого народу. Будемо лише вивчати минуле. Не гадалося, що нам доведеться повторювати шлях наших пращурів і творити новітню історію, писану життями наших дітей. Так сьогодні пишеться історія України. В день Архангела Михаїла почався шлях боротьби нашого народу. Коли народ не просто сказав своє слово, але і підтвердив його конкретними діями. Дай, Боже, нам, щоб ми, проваджені Архангелом Михаїлом, що є провідником Всепереможного Небесного Воїнства, дійшли до перемоги над злом, яке зараз нависло над Україною», – сказав священник. 

 

 

 

 

Після його слів загиблих героїв вшанували хвилиною мовчання, а вже тоді чиновники і представники влади поклали до стенду традиційні для таких урочистостей синьо-жовті ромашки. Однакові у кожного учасника офіційного вшанування. 

 

 

За кілька хвилин до початку урочистостей з цієї площі повезли в останню путь тіло ще одного захисника України. Людей було чимало. Однак, вшанувати Небесну Сотню зупинилося зовсім небагато перехожих. Волонтерка «Меценатів для солдата», яка щодня стоїть просто біля стенду з фотографіями героїв, каже, що інші лучани приходили протягом дня. Залишали квіти, молилися і мовчки йшли. Живих квітів біля стенду значно менше, ніж торік. 

 

 

 

Після завершення урочистостей на Театральній площі учасників запросили на Меморіал Вічної Слави – там на могилу Василя Мойсея мали покласти такі самі синьо-жовті ромашки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
16:05
11:51
07:00
30 листопада 2022
17:00