Поділитись:

Рівненська і Хмельницька: через ракетну атаку росіян постраждали дві українські АЕС

Четвер, 17 листопада 2022, 08:35

Дві українських атомних електростанції – Хмельницька (ХАЕС) і Рівненська (РАЕС) – постраждали від масованого обстрілу росіян 15 листопада.

Про це сказав генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Маріано Гроссі, – повідомляє Українська правда.

З його слів, це був дуже тривожний розвиток подій.

«Це свідчить про потенційні ризики для ядерної безпеки, з якими стикаються всі ядерні об'єкти України під час цієї жахливої війни, а не лише Запорізька атомна електростанція… Ситуація з ядерною безпекою та захищеністю в Україні може раптово погіршитися, збільшуючи ризик ядерної аварії», – зазначив Рафаель Маріано Гроссі.

МАГАТЕ на основі отриманої від української влади інформації повідомила, що ХАЕС через військові дії (масований ворожий обстріл, – ред.) втратила повний доступ до електромережі. Це змусило електростанцію тимчасово перейти на резервне живлення від дизель-генераторів. У цей період два реактори станції були зупинені, припинивши постачання електроенергії домогосподарствам, заводам та іншим об'єктам.

Електропостачання станції було відновлене більш ніж через 9 годин.

РАЕС через обстріли втратила зв'язок з однією з ліній електропередач напругою 750 кВ. Внаслідок цього станція знизила потужність, а один з її чотирьох енергоблоків був автоматично відключений.

Відновити постачання електроенергії РАЕС в українську мережу вдалося о 04:00 16 листопада.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
12:50
05 грудня 2022
04 грудня 2022