Поділитись:

У Луцьку драмтеатр уклав незаконний договір на постачання газу

Середа, 09 листопада 2022, 10:40
У Луцьку драмтеатр уклав незаконний договір на постачання газу

У Луцьку визнали недійсним укладений драмтеатром із порушеннями закону договір про закупівлю газу на суму понад 10 мільйонів гривень.

Про це у середу, 9 листопада, повідомила пресслужба прокуратури Волинської області.

Північно-західний апеляційний господарський суд погодився з доводами Волинської обласної прокуратури та залишив у силі рішення Господарського суду Волинської області, яким задоволено позов в інтересах держави, визнано недійсними рішення комітету з конкурсних торгів Волинського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. Т.Г. Шевченка щодо проведення переговорної процедури на закупівлю газу та договір на суму 10,5 мільйона гривень, який комунальне підприємство уклало з одним із постачальників. 

Прокурори виявили, а орган контролю – Західний офіс Держаудитслужби – при здійсненні моніторингу підтвердив факт безпідставного проведення театром переговорів із суб’єктом господарювання та укладення договору на придбання блакитного палива.  

Так, драмтеатр не надав у суді переконливих доказів наявності особливих обставин, що унеможливлювали дотримання ним, як замовником, строків для проведення конкурентної процедури закупівлі, де свої цінові пропозиції мають право подавати всі зацікавлені особи. 

Натомість, як з’ясували прокурори, комунальне підприємство, всупереч вимогам Закону України «Про публічні закупівлі», наприкінці минулого року провело переговори лише з одним учасником та в же у січні 2022 року уклало договір, за яким початкова вартість  1 тис. куб. м газу становила понад 65 тисяч гривень. 

За втручання прокуратури укладений із порушеннями Закону договір про закупівлю газу визнано недійсним.

При цьому заклад культури на стадії апеляційного оскарження провів конкурентну процедуру та уклав новий договір про закупівлю газу у іншого постачальника за нижчою ціною.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів