Поділитись:

Нові ціни та нові проблеми: наскільки подорожчає в Україні скраплений газ

Вівторок, 08 листопада 2022, 22:41

Ринок скрапленого газу в Україні відчуває підвищення попиту з боку населення великих міст, оскільки його тепер використовують не тільки для автомобілів, а для побутових потреб на тлі відключень електроенергії. Однак надмірний попит породжує підвищення цін і виникнення нових проблем.

Про це йдеться в матеріалі "Апострофа".

Українці, оселі яких залежні від електроенергії, шукають альтернативні шляхи обігріву помешкання й приготування їжі, наприклад, активно купують плитки, які працюють на пропані.

"Також стрімко зростає попит на газ на деокупованих територіях, де практично знищена енергетична інфраструктура, і скраплений газ часто є єдиним доступним енергоносієм для приготування їжі і обігріву. Сьогодні на цих територіях існує величезний попит на балони, і залежно від того, як він буде задовольнятися, буде надалі зростати і попит на газ. Це буде тиснути на ціну, і вона буде поступово збільшуватися, наближаючись до 30 гривень за літр", –  пояснив експерт "Нафторинку" Олександр Сіренко.

На думку експерта, найближчим часом ціна на газ не перетне цю межу в 30 гривень за літр. Водночас використання газу в побуті стане довгостроковою тенденцією, і частка побутових споживаів на ринку скрапленого газу зросте до 30%.

У зв'язку з переорієнтацією ринку все ж виникнуть нові проблеми, тому що для роботи з побутовими споживачами необхідна спеціальна інфраструктура і кваліфіковане обслуговування.

Як відомо, балонний парк скрапленого газу, який зараз є у населення, найімовірніше, у неналежному стані. Чимало людей дістають балони, які пролежали десь у коморах роками, а то й десятиліттями, і не перевіряють їхній технічний стан, бо для цього треба фахові знання й обладнання. Крім того, використання газу в зимовий період створює ще деякі ризики.

"Люди заправляють балони на морозі, потім приносять їх додому, де газ нагрівається і збільшує тиск. І якщо балон має якісь дефекти, це може призвести до вибуху. З огляду на значне підвищення попиту, гадаю, ми незабаром почуємо про такі випадки",  – наголосив директор консалтингової групи "А-95" Сергій Куюн.

За його словами, уряд повинен звернути увагу на ринок скрапленого газу й оновити регуляторну базу, даючи бізнесу умови для створення мережі підприємств, що б допомогли населенню пережити складні часи, коли російські окупанти-терористи знищують енергоінфраструктуру держави. Також це б забезпечило нові робочі місця.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

 
Надрукувати
мітки:
коментарів
16 травня 2023
30 квітня 2023
04 квітня 2023
25 березня 2023
31 січня 2023
07 січня 2023
04 січня 2023
12 грудня 2022
10 грудня 2022
05 грудня 2022
04 грудня 2022
15 листопада 2022
09 листопада 2022
08 листопада 2022
31 жовтня 2022