Поділитись:

Луцькі волонтери привезли допомогу на Харківщину та Донеччину (фото, відео)

Понеділок, 07 листопада 2022, 18:30

Луцькі волонтери з «Громадянського Руху «СВІДОМІ» вирушили в чергову поїздку в постраждалі від війни регіони – на Харківщину та Донеччину.

Про це йдеться в сюжеті телеканалу «Конкурент TV».

Мешканці прифронтових районів на Харківщині та Донеччині досі живуть під регулярними обстрілами. Артилерія та ракети майже щодня падають на голови мирних мешканців. Але люди не сидять склавши руки. Кажуть: краще вже жити так, ніж в російській окупації. 

– Жили під напруженням, під постійним напруженням. Постійно могли бути вибухи, літали ракети, постійно росіяни туди-сюди їздили. Всі постійно знаходилися під напруженням, – розповідає місцевий житель Олексій.

– Дуже тяжко жилося. Але, дякувати Богу, ми діждалися, – зазначає місцева мешканка Людмила. – Були такі неадекватні, а так загалом ми старалися з ними як би не зустрічатися зайвий раз.

Чимало людей живуть без даху над головою. Хтось – у гаражі, хтось – у підвалах. Без їжі та води.

– Я з села Вишневе, яке зараз під боями. Я приїхала у Борову, в нас хати майже немає. Вони у нас в селі мало стояли, тільки три дні. А стояли тільки в сусідньому селі, і все. З нас вони не знущалися. Вони тільки шукали жінок і дітей атовців. Тому що в нас Женя, ми в її хаті живемо, їй прийшлось виїхати. Вона дуже боялася. В нас в селі вони не знущалися, – розповідає місцева мешканка Аліна.

– Краще цього нікому не переживати. Просто сказати: як у дворі по ребрах б'ють в своєму будинку – просто не приємно, – каже Володимир.

Луцькі волонтери з «Громадянського Руху «СВІДОМІ» на Харківщину та Донеччину доставили «сімейні пакунки».

Голова Борівської громади Олександр Тертишний розповів, що окупанти знищили чимало будівель – як комунальних, так і житлових будинків. А моральний стан людей був жахливий.

«Десь відсотків 35 – 40 мешканців громади евакуювалися. Більше жителі селища евакуйовувалися, менше – села. Непроста була ситуація. Люди знаходилися в інформаційному вакуумі і морально-психологічний стан тут був непростий. Коли ми повернулися з евакуації вперше після звільнення 3 жовтня, ми побачили, що люди у морально важкому стані після всього, що їм довелося пережити. В останні дні перед окупацією були підірвані ворогом три мости, і зараз наша громада і селище практично відірване», – зазначив голова громади.

Олександр Тертишний додав, що надзвичайно погано, що в селищі немає сполучення з Харковом.

«Там до обласного центру – десь 180 кілометрів. На жаль, не всі населені пункти у безпеці в нас знаходяться. Частина населених пунктів, які межують з Луганською областю, фактично знаходяться на лінії фронту», – зауважив він.

Російські окупанти знищили чимало сіл, від деяких залишилися лише руїни. 

Голова ГО «Громадянський Рух «СВІДОМІ», директор ІА «Конкурент» Тарас Шкітер, який приїхав у складі команди волонтерів, показав, який вигляд має деокупована Харківщина.

Тарас Шкітер><span class=Тарас Шкітер
 

«Ось так виглядає звичайне село, яке вщент знищили рашисти. Повністю зруйнували. Ось так. Все зруйновано. І ось такий гарний захід сонця», – коментує він.

 

 

 

 

 

 

Аби допомогти людям швидше оговтатися від окупації, «СВІДОМІ» привезли гуманітарну допомогу, зокрема Gem-бокси та «сімейні пакунки». У пакунках – найнеобхідніше: продукти та засоби особистої гігієни. 

«Сьогодні ми з моїм колегою Тарасом Шкітером в селищі Борова на Харківщині. Ми привезли наші «сімейні пакунки», які підготували наші американські партнери. Люди тут прожили 6 місяців в окупації. Сьогодні селище активно відновлюється: відновлюють електропостачання, водопостачання. Люди вірять в Перемогу», – розповів співзасновник ГО «Громадянський Рух «СВІДОМІ» Михайло Наход.

Михайло Наход><span class=Михайло Наход
 

Разом із американськими партнерами – благодійною організацією Global Empowerment Mission, яку очолює друг України, відомий американський благодійник Майкл Каппоні, «СВІДОМІ» формують «сімейні пакунки» та доставляють на деокуповані території.

  

 

Місцеві кажуть, що з першого дня війни знали, що ЗСУ звільнять їхні селища. Навіть попри відсутність світла та води, доступу до інформації, українці вірили в ЗСУ. Зараз тут кожен українець впевнений у Перемозі України над російською ордою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
17:00
01 лютого 2023
31 січня 2023
30 січня 2023
29 січня 2023
28 січня 2023
26 січня 2023
23 січня 2023
22 січня 2023
20 січня 2023
17 січня 2023