Поділитись:

В Україні з'явилася нова схема шахрайства з картками "Приватбанку"

Вівторок, 27 грудня 2016, 13:10

У зв'язку із націоналізацією "Приватбанку" шахраї придумали нову схему виманювання грошей.

Новий метод шахрайства пов'язаний з чутками про об'єднання "Приватбанку" і "Ощадбанку". Про це повідомляє кіберполіція України.

Шахраї телефонують потенційній жертві (не обов'язково безпосередньо клієнту "ПриватБанку") і представляються працівниками служби безпеки "ОщадБанку". Потім дізнаються, чи є потерпілий власником карткового рахунку "Приватбанку", і, у випалку підтвердження цього факту, повідомляють, що через об'єднання вказаних банківських установ клієнту терміново необхідно здійснити переведення грошових коштів з рахунку "Привату" на новий, оформлений в "Ощаді", картковий рахунок.

Таким чином, під час спілкування із жертвою, зловмисники намагаються дізнатися інформацію про номер банківської картки, CVV код, пароль до інтернет-банкінгу та інші дані, за допомогою яких можна заволодіти коштами. У випадку отримання вказаної інформації шахраї отримують доступ до карткового рахунку своєї жертви та намагаються перерахувати кошти, які перебувають на ньому, на підконтрольні їм банківські рахунки (картки). Для цього, вони телефонують жертві та повідомляють, що на їхній номер мобільного телефону буде надіслано смс-повідомлення, за допомогою якого й буде здійснено переказ коштів з картки "Привату" на нову карту "Ощаду" або за допомогою вказаного смс-повідомлення колишньому клієнту "Привату" необхідно активувати, знову ж таки, нову картку "Ощаду".

Шахраї, використовуючи методи соціальної інженерії, вчиняють злочинні дії не лише щодо клієнтів "Привату", а й дізнавшись, що довірливий громадянин є клієнтом будь-якого іншого банку, створюють аналогічну до вказаної вище ситуацію щодо заволодіння коштами громадян.

Надрукувати
мітки:
коментарів
25 травня 2020
24 травня 2020
20 травня 2020
18 травня 2020
15 травня 2020
11 травня 2020
08 травня 2020
07 травня 2020
05 травня 2020
29 квітня 2020
27 квітня 2020
24 квітня 2020