Поділитись:

❗️ Важливо: лучан просять підготуватися до можливого відключення електрики і води (інструкція)

Вівторок, 11 жовтня 2022, 13:34

Лучан закликали завчасно підготуватися до можливих перебоїв з електро- і водопостачанням.

Про це йдеться у дописі на фейсбук-сторінці Evoda Lutsk.

Атаки агресора на енергетичні об’єкти України вже призводять до зникнень електроенергії і, відповідно, до перебоїв із водопостачанням та водовідведенням на території держави. Оскільки Луцьк теж є частиною енергосистеми України, не виключені перебої з електропостачанням навіть за відсутності ворожих ударів у нашому регіоні. Руйнування інших енергетичних об’єктів може викликати зупинку електропостачання і в нашій громаді.

КП «Луцькводоканал» надало інструкцію щодо дій, які необхідно зробити вже зараз кожному, аби підготуватися до можливих перебоїв з подачею електроенергії, адже це одразу спричинить зупинку водопостачання і водовідведення. За відсутності електроенергії прийняття стоків і можливість їх перекачування на очисні споруди також зупиняться.

Як підготуватися до припинення електропостачання, водопостачання і водовідведення:

  1. В кожну оселю потрібно придбати бутильовану герметичну питну воду з великим терміном зберігання, з розрахунку 6 літрів на особу. Це - запас питної води на 72 години, який варто зробити вже зараз. 
  2. Наберіть певний об’єм води для технічних потреб. Це може бути вода з крана, набрана в об’ємну тару. 
  3. Запасіться комплектами одноразового посуду, бажано паперового.
  4. Придбайте кілька упаковок вологих серветок. 

Що робити, коли пропало світло, а відповідно – і вода

  1. Не панікувати і не обривати телефонні лінії диспетчерів! При аварійних ситуаціях відповідні служби одразу будуть поінформовані і візьмуться за відновлення мереж. 
  2. Необхідно обмежити використання каналізації. Користування туалетом має бути груповим – не потрібно спускати воду з бачка щоразу. 
  3. Для харчування використовувати одноразовий посуд. 
  4. Для санітарно-гігієнічних потреб використовувати одноразові вологі серветки. 

«Категорично заборонено викидати в каналізацію вологі серветки, засоби гігієни й одноразовий посуд», – наголосили у «Луцькводоканалі».


Управителям будинків, головам ОСББ необхідно обов’язково подбати про можливість відбору води з підвального приміщення, або з першого поверху, та про її роздачу біля будинку або біля кожного під’їзду. Для цього необхідно мати шланг, системне кріплення, а також відповідні крани для того, щоб кожен мешканець будинку мав змогу набрати воду.

Що робитиме «Луцькводоканал» у період відсутності електропостачання

Водоканал буде розгортати резервні елементи живлення для того, щоб забезпечити мінімальний тиск в системі водогонів міста. 

Залежно від можливого ступеня ураження або ступеня виникнення проблеми КП має певні можливості підтримувати мінімальні тиски в мережі за рахунок резервів води. При цьому вода в системі водопостачання буде питною протягом 72 годин.

Також оперативно буде надаватися інформація щодо додаткових пунктів розливу або відбору води, залежно від ситуації. 

Важливо!

Одне з головних завдань для населення в непередбачуваних випадках – максимально обмежити користування каналізацією. Перекачування стоків потребує великої кількості резервних джерел, тому їх розгортання неможливо здійснити в межах 72 годин. 

«Закликаємо вас подбати про всі перераховані заходи вже зараз. Адже в разі перебоїв з електроенергією не працюватимуть ні магазини, ні банкомати. Тому стратегічні запаси води й інші вказані предмети першої необхідності варто придбати зараз, без поспіху і паніки», – додали у «Луцькводоканалі».

Нагадаємо: з метою збалансування навантаження на енергомережі країни у Луцьку зменшують вуличне освітлення до необхідного мінімуму.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
25 листопада 2022
24 листопада 2022
23 листопада 2022
19:20
21 листопада 2022
15 листопада 2022
18:32
10 листопада 2022
31 жовтня 2022
28 жовтня 2022
25 жовтня 2022
22 жовтня 2022
10 жовтня 2022
30 вересня 2022