Поділитись:

Втрата Лимана – значна політична невдача росії, – британська розвідка

Неділя, 02 жовтня 2022, 10:08

фото ілюстративне

Російські сили остаточно втратили контроль над стратегічно важливим містом Лиман Донецької області, ймовірно, зазнавши значних втрат. Ця чергова невдача рф посилить тиск на командування російської армії.

Про це йдеться в недільному огляді розвідки міністерства оборони Великої Британії, – повідомляє «Європейська правда».

За оцінками експертів, що Лиман обороняли недоукомплектовані підрозділи Західного та Центрального військових округів росії, а також контингенти добровільно мобілізованих резервістів.

«Сили, ймовірно, зазнали значних втрат, оскільки вони відходили по єдиній дорозі з міста, яка все ще перебуває в руках росіян», – зазначається в огляді.

Британська розвідка пояснює, що в оперативному плані Лиман має важливе значення, оскільки контроль над ним означає контроль над ключовою переправою через річку Сіверський Донець, за якою росія намагається зміцнити свою оборону.

«Відхід росії з Лиману також є значною політичною невдачею (росії, – ред.), враховуючи, що він розташований в межах Донецької області – регіону, який росія нібито прагнула «звільнити» і який вона намагалася незаконно анексувати», – додають там.

У британській розвідці зазначають, що виведення російських військ із Лимана призвело до подальшої хвилі публічної критики військового керівництва рф із боку окремих посадовців. А подальші втрати територій «майже напевно призведуть до посилення цієї публічної критики та посилення тиску на вищий командний склад».

Нагадаємо: в суботу на в’їзді в місто Лиман Донецької області встановили український прапор. Міноборони росії своєю чергою заявило про відведення військ із Лимана, але українська сторона зазначила, що бої в місті тривають.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
14:32
08:10
29 березня 2023
28 березня 2023
08:10
27 березня 2023
12:10