Поділитись:

Росія змушує працівників ЗАЕС підписувати договори з «Росатомом»

Субота, 01 жовтня 2022, 12:01

Україна заявляє, що працівників на окупованій росією Запорізькій атомній електростанції зобов'язали повторно подати заявку в «Росатом», щоб зберегти роботу.

Про це повідомляє видання Bloomberg

План президента володимира путіна визнати Запорізьку область України частиною російської території затьмарює міжнародні спроби деескалації бойових дій навколо найбільшої в Європі атомної електростанції. Посол Києва повідомив на засіданні Міжнародного агентства з атомної енергії в четвер, що «Росатом» направив більше чиновників до Запоріжжя, щоб привласнити ЗАЕС після того, як Кремль анексує територію.

«Ці представники «Росатома» заявили, що на той момент Запорізька атомна електростанція буде належати «Росатому», і тому протягом двох тижнів всі співробітники повинні написати заяву про прийняття на роботу в «Росатом», – сказав посол Євгеній Цимбалюк. «Ми закликаємо МАГАТЕ сказати рішуче «ні».

Якщо світ дозволить росії претендувати на право власності на Запорізьку АЕС – це стане найбільшою ядерною крадіжкою в історії. Електростанція з шістьма реакторами, які виробляють близько п’ятої частини електроенергії в Україні, коштуватиме щонайменше 40 мільярдів доларів. Російські війська обстріляли цей об’єкт протягом першого тижня війни, і з тих пір залишаються там.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
11:51
30 листопада 2022
29 листопада 2022
08:05
28 листопада 2022