Поділитись:

Ексзаступника міністра викрили на оборудках під час запуску цифрової медицини

Середа, 28 вересня 2022, 12:08

Правоохоронці викрили ексзаступника міністра, чиї дії призвели до збитків держави на майже 1,9 мільйона гривень та зашкодили створенню реєстру донорів.

Про це повідомила «Українська правда».

За даними слідства, згідно з програмами реформування медичної галузі представники МОЗ мали запровадити електронний реєстр живих донорів стовбурових клітин. Гроші під запуск проєкту були надані у вигляді кредитних коштів від Міжнародного банку реконструкції та розвитку.

Наприкінці 2018 року для впровадження заходів цифровізації заступник міністра уклав угоду з керівником однієї зі столичних ІТ-компаній. Згідно з підписаним документом підприємство отримало кошти на встановлення у відомстві програмного забезпечення для роботи відповідного реєстру донорів.

Втім підрядники не виконали договірних зобов’язань і не надали МОЗ необхідні технології. При цьому високопосадовець підписав акт приймання-передачі програмної продукції.

На підставі здійсненого кіберрозслідування та зібраних доказів Служба безпеки України ініціювала проведення судових комп’ютерно-технічних і почеркознавчих експертиз, які підтвердили причетність колишнього топчиновника до незаконних дій. Серед іншого – підтверджено автентичність його підпису в фінансових документах.

За даними ДБР,  дії чиновника завдали збитки державі на суму майже 1,9 млн гривень.

Наразі за матеріалами СБУ слідчі ДБР повідомили колишньому високопосадовцю про підозру.

Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до 5 років.

За даними джерела УП у правоохоронних органах, йдеться про Павла Ковтонюка.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
25 листопада 2022
23 листопада 2022
17 листопада 2022
10 листопада 2022
09 листопада 2022
07 листопада 2022
04 листопада 2022
03 листопада 2022