Поділитись:

Католицьке Різдво: волиняни розповіли, чи варто робити вихідний

Субота, 24 грудня 2016, 13:54

25 грудня відзначається найбільше свято християнського світу – Католицьке Різдво. Це спогад про диво народження у Віфлеємі Сина Божого Ісуса Христа. Крім того, це офіційне державне свято і вихідний день у більш ніж ста країнах усього світу.

В Україні налічується близько 11 000 релігійних католицьких і протестантських громад, що становить 30% від усіх релігійних організацій України, які святкують Різдво Христове за Григоріанським календарем. Тож 24 народних депутати від різних партій зареєстрували законопроект щодо встановлення 25 грудня, коли католики всього світу відзначають Різдво, вихідним днем.

Ділове інтернет-видання Волині Конкурент поцікавилось у лучан, як вони ставляться до такої ініціативи, чи вважають її правильною і доцільною.

Катя і Андрій:

"Думаю, варто, бо ж багато в нас католиків. І Костел у нас в Луцьку є, люди ходять. Це ж велике свято".

Даша:

"Кожна людина має право на вибір власної віри. І я вважаю, що якщо деякі люди не працюють в неділю чи в суботу через віру, то чому б не влаштувати для них вихідний. Можливо, це приверне увагу людей, які взагалі не є віруючими, можливо, їм це сподобається і вони знайдуть для себе щось нове".

Андрій:

"На рівні України, мабуть, немає стільки католиків. Думаю, немає сенсу. В нас і так народ відпочиває більше, ніж працює".

Антон:

"Святкування Різдва і впровадження 25 грудня вихідним днем в Україні я підтримував завжди. Чимало людей, які належать до православної віри, вважають це недоцільним і скаржаться, що такими нововведеннями держава нехтує їхніми духовними цінностями. До того ж останні декілька років мої знайомі-православні погоджуються, що є вагомі причини для перенесення святкування Різдва на одну дату. Основна причина – піст, який у християнському світі є підготовкою та очищенням перед святкування Різдва Христового. Піст полягає не лише в обмеженні вживання їжі, але й у відмові від всіляких розваг. Але Новий рік для багатьох православних вносить свої корективи. Алкоголь, різноманітні страви, новорічні забави роблять час посту нелогічним.

Зробити 25 грудня вихідним днем вважаю цілком доцільно. Матимуть католики в Україні повноцінний вихідний перед Новим роком, потім відпочиватимуть 1-2 січня, а далі всі працюватимуть в нормальному режимі. Особисто для мене було незручно виходити на роботу на два дні, а потім знову йти на відпочинок. Скажу чесно, ті дні не були ефективними в роботі".

Надрукувати
мітки:
коментарів
25 травня 2022
29 квітня 2022
14 січня 2022
13 січня 2022
09 січня 2022
12:50
08 січня 2022
07 січня 2022
10:45
06 січня 2022
18:46