Поділитись:

16-річний волинянин розробив систему відстеження безпілотників (фото)

Понеділок, 05 вересня 2022, 16:46

16-річний Максим Шумаков власноруч розробив систему відстеження переміщення безпілотників.

Про обдарованого хлопця з Волині пише lutsk-future.com.ua.

Навчався хлопець у Княгинівському ліцеї, де й отримав необхідні знання. Нині молодим талантом зацікавилися представники української армії.

Захоплення точними науками: програмуванням та фізикою

Максим надавав перевагу програмуванню. У 9 класі педагог Фелікс Костукевич звернув увагу, що учень також захоплювався й фізикою.  Паралельно з цим Максим відвідував й Малу академію наук. Саме у навчальній установі й відбулася його перша робота над винаходом.

 

У 10 класі він складав апарат із системи датчиків та відеокамери. У закладі педагоги здивувалися результатами та зазначили, що інших подібних розробок в Україні ніхто не виготовляв.

На момент роботи над винаходом ситуація на лінії фронту залишалася складною, тому фахівці вирішили зосередитися над реалізацією проєкту.    

Створення технології  

Пристрої такого формату використовують під час рятувальних операцій для пошуку травмованих та поранених, а також у наукових дослідженнях. Також БЛА застосують для фотографування та фільмування об’єктів під час військових дій. У сільському господарстві також винахід може стати у пригоді. У багатьох європейських країнах, США та Японії використання дронів під час посівної дуже швидко стало зручним і корисним інструментом не лише для обприскування, але й для моніторингу ґрунту та посівів. Завдяки цьому машина, яка використовується для обприскування кукурудзи, здатна виконати завдання на локації 11 га на полях. На це витрачається орієнтовно години.  Загалом під час польоту дрон міг одночасно виконати завдання на відстані у 80 га поля. Ймовірно, у майбутньому й винахід Максима може виявитися корисним у галузі.  

 

Собівартість винаходу на момент створення становила 30 доларів.

На кількох всеукраїнських конкурсах відвідувачі змогли ознайомитися з апаратом. Винахід все ж юний науковець не запатентував. 

Пристрій після відповідних досліджень в лабораторії Українського католицького університету. Максим й надалі працює над удосконаленням проєкту. Паралельно хлопець розробляє та вдосконалює процесор.

Після українського університету юний винахідник має намір навчатися за кордоном. Його мрія – ступінь доктора наук. Він планує працювати в Україні.

Сам Максим зазначив, що пристрій для відстеження відповідних перешкод для безпілотників дозволяє дрону успішно повернутися до місця запуску. Навіть у разі, якщо ворог почне «глушити» його засобами радіоелектронної боротьби, техніка зможе без пошкоджень оперативно дістатися відповідної точки координат. Нова система дозволяє дрону повернутися навіть, коли заглушені системи GPS, Wi-Fi чи інші функції. Фахівець використав алгоритм, який дозволяє визначати перешкоди в реальному часі. Функціонал запам’ятовує траєкторію польоту. Саме за нею безпілотник може повернутися у зворотному напрямку.

Винаходом зацікавилися представники української армії. В умовах протистояння масштабному вторгненню російських військ підрозділам потрібна якомога більша кількість безпілотників. Саме дрони дозволяють отримати якісні розвідувальні дані та інформацію щодо перебування російських загарбників на тимчасово окупованій українській території.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
17 березня 2023
15 березня 2023
14 березня 2023
04 лютого 2023
27 січня 2023
15 січня 2023
15 грудня 2022
11 грудня 2022
02 грудня 2022
18 листопада 2022
04 жовтня 2022
02 жовтня 2022
13 вересня 2022
27 серпня 2022