Поділитись:

Військовий облік для жінок: Міноборони подало до парламенту законопроєкт про врегулювання процедури

Середа, 31 серпня 2022, 23:10
Військовий облік для жінок: Міноборони подало до парламенту законопроєкт про врегулювання процедури

Міноборони передало до Верховної Ради свої пропозиції змін до закону України "Про військовий обов’язок і військову службу” щодо добровільності постановки на військовий облік жінок.

Наразі відомство працює над законопроєктом разом з профільним комітетом ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

Про це повідомила в телеграмі заступниця міністра оборони України Ганна Маляр, пише ТСН.

"Ми вже неодноразово заявляли, що постановку жінок на військовий облік встановлено законом. Тому Міноборони та Генштаб не можуть її змінити самостійно. Це повноваження Парламенту. Якщо будуть прийняті зміни – Міноборони і Генштаб їх виконають. Досвід розгортання всіх військових частин Збройних Сил України та інших військових формувань до повних штатів воєнного часу свідчить, що на сьогодні в державі немає гострої потреби суттєво збільшувати кількість жінок на військовому обліку", – написала посадовиця.

Водночас Маляр наголосила, для українська армія потребує спеціальностів та фахівців:

  1. медицини,
  2. радіотехніки,
  3. харчових технологій.

"Тому у разі прийняття змін до згаданого закону, Генштаб розробить зміни до переліку військово-облікових спеціальностей для жінок і скоротить перелік до оптимальної потреби", – додала представниця Міноборони.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів