Поділитись:

На Волині підприємець у власному магазині облаштував музей

Неділя, 18 грудня 2016, 13:22

У власному магазині підприємець Ярослав Бащук зі Старої Вижівки облаштував музей старожитностей.

Коли Ярослав Бащук заїжджав у справах в якесь село, то, спілкуючись із людьми, розпитував, хто пече тут хліб, чи немає в кого давніх речей, що свідчать про культуру українців. Інформує Вісник і К.

У сусідньому селі у 92-річної господині він придбав вишиті чоловічу та жіночу сорочки зі старого полотна, ткацький верстат, кілька рушників, літника. Бабуся казала, що тим рушникам більше ста років. Жорна зняли з горища, де вони припадали пилом. Вони зроблені із суцільної соснової дошки діаметром 70 сантиметрів. А ще від цієї ж господині мені дістались осикові станок і ступа, які теж можна побачити у магазині.

Але справжнім діамантом у колекції підприємця є сосновий кухор з Поліського, який досі зберігає свій первинний запах.

Ярослав Лікандрович розповідає, як у селі Теклі, де він народився, стояла невеличка хатина під солом'яною стріхою, замість підлоги в ній був тік. Її господиня виготовляла старовинні речі. Але з часом хату придбали інші люди, і вся чарівність старовини з неї вивітрилася, наче дим.

Крім самобутніх побутових речей, облаштував ще й виставку світлин зі старовижівськими краєвидами. На них можна побачити найцікавіші куточки району. Є тут і фотографії з народних свят, які організовував аматор разом з гуртом "Вечорниці у Бащука" на Івана Купала, на обжинки, до Покрови. А ще підприємець був ініціатором конкурсу "Коса – дівоча краса". У теплу літню пору на обійсті пана Ярослава збираються жіночки, яким за… – і лине над селищем щемлива стародавня українська народна пісня.

По сусідству зі світлинами зберігається національний прапор, привезений з Майдану в 2004 році, книга-журнал з автографами відомих політиків та громадських активістів: Віктора Ющенка, Петра Порошенка, Бориса Тарасюка, Левка Лук'яненка, Святослава Вакарчука... За участь у Помаранчевій революції Ярослав Лікандрович нагороджений її орденом.

Є у господаря ще одна реліквія – найбільший у районі Державний прапор України розміром 3,5 на 4,5 метра, чим не може похвалитися жодна установа в районі. Його пошили на замовлення Ярослава Лікандровича до 20-річчя Незалежності України. Відтоді в день державного свята він вивішує його на своєму обійсті. А ще тут можна побачити прапори Волинської області та Євросоюзу.

Надрукувати
мітки:
коментарів
07 липня 2020
11 червня 2020
08 червня 2020
29 травня 2020
10 травня 2020
02 травня 2020
23 квітня 2020
16 квітня 2020
15 квітня 2020
14 квітня 2020
11 квітня 2020
07 квітня 2020
03 квітня 2020