Поділитись:

Як на Волині вирощують новорічні ялинки

П'ятниця, 16 грудня 2016, 21:00

Волинські лісники показали, в яких умовах вирощують новорічні ялинки, як їх зрубують, біркують, і які ялинки поїдуть цьогоріч на фронт до волинських воїнів АТО.

Волинські лісники провели прес-тур для журналістів, щоб ознайомити їх із практикою вирощування та догляду ялинкових насаджень до новорічно-різдвяних свят. Стартував прес-тур 16 грудня із ДП "Волинський лісовий селекційно-насіннєвий центр" (ДП "ВЛСНЦ").

Ялинки на різний смак

Директор ДП "ВЛСНЦ" Тетяна Неводнічик розповіла, що зараз великою популярністю серед покупців користується ялина із закритою кореневою системою – це коли ялинки для реалізації висаджені в горщики. Велика перевага таких ялинок в тому, що їх після новорічних свят можна висадити на присадибній ділянці.

Директор ДП «ВЛСНЦ» Тетяна Неводнічик ><span class=Директор ДП «ВЛСНЦ» Тетяна Неводнічик

Хоча новорічні свята ще не скоро, але люди вже звертаються у насіннєвий центр за ялинками. Нині найбільшим попитом користуються деревця ялини колючої із закритою кореневою системою.

Насіннєвий центр планує реалізувати для населення 1000 новорічних ялинок. Цінова політика залежить від виду деревця. Наприклад, звичайна ялинка коштує від 50 до 700 гривень. Є ще ялина колюча, ялина канадська, два види ялиць (біла та одноколірна) і ялина чорна.

Хіт продажів цього новорічного сезону><span class=Хіт продажів цього новорічного сезону

Ялинкові плантації><span class=Ялинкові плантації

Тетяна Неводнічик знає про ялинки  все><span class=Тетяна Неводнічик знає про ялинки все

Зрубані ялинки на продаж><span class=Зрубані ялинки на продаж

Ялина канадська><span class=Ялина канадська

Найдовше можуть простояти деревця ялини колючої, а хвоя ялиці білої взагалі не осипається.

Дороге "задоволення" – придбати ялину канадську, яка має пірамідальну форму і дуже маленький приріст: в рік 2 сантиметри. Ялинка канадська 70 сантиметрів, до прикладу, коштує від 500 гривень.

Як пакують та біркують ялинки

Цікавим на підприємстві є й процес пакування ялинок у сітки. Пристрій для пакування ялинок зробив працівник насіннєвого центру Олександр Іщук, який вміє працювати зі зварювальним апаратом.

"Це дуже швидко й без затрат. Єдина проблема в пакувальній сітці, яку закупити можна тільки в Польщі, бо в нас таких не роблять", – сказала Тетяна Неводнічик.

Винахід одного з працівників насіннєвого центру для полегшення пакування ялинок><span class=Винахід одного з працівників насіннєвого центру для полегшення пакування ялинок

Так пакують ялинку><span class=Так пакують ялинку

Забирають Забирають "товар"

Наклейки><span class=Наклейки

На замовлення роблять ще й такі ялинкові екібани><span class=На замовлення роблять ще й такі ялинкові екібани

Другим місцем зупинки стала плантація новорічних сосен у Мощаницькому лісництві ДП "Цуманське ЛГ". Зустрів делегацію інженер з лісових культур Сергій Савонік, який розповів, що показав плантацію, де росте 12 тисяч новорічних сосен. Вік цієї плантації – 8 років, і вже майже 5 років з неї заготовляють новорічні ялинки не тільки для області, а й для інших регіонів України.

Цікавим ноу-хау у волинському лісницві стали наклеювання самоклейних етикеток зі штрихкодом замість бірок, які використовували у минулому році. Щоправда, зараз ті бірки, які залишились із минулого року, використовують також.

"Ялинку зрізають, підвозять до транспорту, і помічник лісничого або клеїть самоклейні етикетки, або чіпляє минулорічні бірки на новорічні ялинки. Потім інженер заносить в електронну базу номери цих бірок (наклейок). Тоді ж на сайті "Укрфорест" можна ввести номер бірки із купленої ялинки – й будемо знати, з якого лісництва ця ялинка була привезена", – розповів про процес біркування Сергій Савонік.

Плантації новорічних сосен

Головний спеціаліст відділу лісового господарства ВОУЛМГ Олександр Литвин додав, що цього року планують заготовити і реалізувати 60 тисяч новорічних ялинок, хоча до війни ця цифра сягала ста тисяч.

У цуманському лісі><span class=У цуманському лісі

Минулорічні бірки використовують і цього року><span class=Минулорічні бірки використовують і цього року

У цілому Волинському лісгоспі під новорічні ялинки відведено 236 гектарів, де вирощується 1 мільйон 100 тисяч саджанців ялини. На цей рік готових до реалізації новорічних дерев є близько 87 тисяч саджанців.

 інженер з лісових культур Сергій Савонік><span class= інженер з лісових культур Сергій Савонік

Зі слів Олександра Литвина, з наближенням новорічних свят посилюється й незаконна рубка дерев. Вже цього року зафіксували таких 38 випадків. Щоб цьому запобігти, на масивах, де ростуть ялинки, цілодобово чергують рейдові бригади.

Новорічні ялинки на передову

Так уже при виході з ялинкових насаджень делегація помітила поліцейський патруль, який оглядав сосни, які нещодавно зрубали.

Начальник відділу охорони і захисту лісу ДП "Цуманське лісове господарство" Дмитро Смітюх пояснив, що для того аби запобігти незаконній вирубці ялинок, лісова охорона спільно із патрульною поліцією проводить рейди, в ході яких перевіряють наявність документів та дозволів на зрубування цих дерев.

Ці новорічні сосни поїдуть на передову в АТО><span class=Ці новорічні сосни поїдуть на передову в АТО

Як виявилось, сосни, які оглядали поліцейські спільно з лісовою охороною, були зрубані законно. Ба більше, за цими новорічними деревцями приїхали волонтери, які повезуть їх волинським бійцям на передову на Схід, аби вони теж мали якийсь настрій новорічних свят.

Головний спеціаліст відділу лісового господарства ВОУЛМГ Олександр Литвин ><span class=Головний спеціаліст відділу лісового господарства ВОУЛМГ Олександр Литвин

Володимир Шнит><span class=Володимир Шнит

Володимир Шнит, який "волонтерить" з початку війни, приїхав за цими ялинками і розповів, що передача новорічних дерев хлопцям на Схід – це ініціатива працівників Цуманського лісгоспу. Волонтери разом з цими новорічними деревами передадуть на Схід й інші необхідні для солдатів речі.

На запитання журналістів, чи впізнають наші військові волинську ялинку, Володимир Шнит відповів жартома:

"Вони виросли в наших волинських лісах, то, думаю, нашу ялинку від японської точно відрізнять".

Надрукувати
мітки:
коментарів
07 серпня 2020
31 липня 2020
24 липня 2020
21 липня 2020
17 липня 2020
14 липня 2020
13 липня 2020
08 липня 2020
30 червня 2020
26 червня 2020
24 червня 2020
19 червня 2020
18 червня 2020
15 червня 2020