Поділитись:

Вчені з'ясували, як люди навчилися говорити

Середа, 17 серпня 2022, 02:50

Вчені виявили зміни в еволюції гортані, які відрізняли людей від інших приматів і, можливо, пов'язані з поліпшенням здатності говорити.

Вчені заявили, що дослідження гортані 43 видів приматів показало, що люди відрізняються від мавп тим, що у них немає анатомічної частини, яка називається голосовими зв'язками, які являють собою невеликі стрічкові відростки голосових зв'язок.

Вони виявили, що у людей також відсутні кулясті частини гортані, які називають повітряними мішками, які можуть допомогти деяким мавпам видавати гучні, резонансні звуки без значного збільшення частоти їх дихання. Втрата цієї тканини призвела до того, що у людей з'явилося стабільне джерело голосу, що має вирішальне значення для розвитку здатності говорити та ясно висловлювати думки та почуття. Про це пише Аlaraby.

«Ми говоримо, що складніші голосові структури у нелюдських приматів можуть ускладнити точний контроль вібрацій», — сказав приматолог Такеші Нісімура з Центру еволюційних витоків людської поведінки в Японії та провідний автор дослідження, опублікованого в журналі Science.

Еволюційний біолог і співавтор дослідження В. Текумсе Фітч з Віденського університету в Австрії сказав: «Голосові перетинки інших приматів дозволяють видавати гучніші та інтенсивніші звуки, ніж у людей, але частіше звучать нерегулярні шумні вирізи».

Механізми звукоутворення в людини та інших приматів подібні: повітря з легенів викликає вібрацію голосових зв'язок. Звукова енергія, що генерується таким чином, потім проходить через порожнини глотки, рота та носа і з'являється у формі, що регулюється фільтруючими частотами, що визначаються голосовим трактом.

"Мова і вимова тісно пов'язані, але вони не є синонімами", – сказав зоолог і психолог Гарольд Гозоліс з Університету Еморі в Атланті, який написав коментар до дослідження в журналі Science. Він додав: «Мова – це чутний спосіб мовного вираження, і лише люди серед приматів можуть відтворювати її».

Хоч як це парадоксально, зростаюча складність людської розмовної мови пішла за спрощенням еволюційного процесу. Вчені показали, що проста будова гортані у людей також дозволяла їм чудово контролювати гучність голосу протягом тривалого часу та робити це стабільно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
20 лютого 2024
13 лютого 2024
27 січня 2024
21 січня 2024
19:30
13 січня 2024
21 грудня 2023
17 листопада 2023
07 листопада 2023
27 жовтня 2023
04 жовтня 2023