Поділитись:

Зеленський про загрозу аварії на ЗАЕС: по суті – застосування ядерної зброї

Четвер, 11 серпня 2022, 20:14

Росія може спровокувати найбільшу в історії аварію на Запорізькій АЕС – і це по суті буде застосуванням ядерної зброї без ядерного удару.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час виступу по відеозв'язку на конференції країн-партнерів України на рівні міністрів оборони 11 серпня, пише «Українська правда».

«Певен, кожен із вас вже задумувався, як діяти, якщо росія застосує так звану тактичну ядерну зброю. Подумайте ще про ось це – росія може спровокувати найбільшу в історії радіаційну аварію на Запорізькій атомній станції, і за фактичними наслідками це може бути ще катастрофічніше, ніж Чорнобиль, а по суті – тим же, що й застосування росією ядерної зброї, але без ядерного удару», – зазначив Володимир Зеленський.

Президент підкреслив, що ніхто не зможе зупинити вітер, якщо він нестиме радіацію, але весь світ разом здатний зупинити державу-терориста.

За словами Зеленського, що швидше вдасться зупинити росію, то швидше Європа та світ зможуть знову відчути безпеку, а для цього треба посилювати проти рф санкції й не дозволяти їх обходити. Зокрема, потрібні жорсткі санкції проти «Росатома» і всієї російської атомної галузі.

А також, за словами президента, потрібно ще більше підтримувати Україну зброєю та снарядами. І зброя Україні потрібна такої потужності й далекобійності, щоб росія була змушена задуматися про пошук мирного рішення.

«Ми маємо захистити Європу від цієї загрози. Захистити всі разом. А ймовірно, не тільки Європу. Бо Запорізька атомна станція в Україні – найбільша на нашому континенті. Третя за розмірами у світі. Шість енергоблоків», – підсумував Зеленський. 

Нагадаємо, що у Міжнародному агентстві з атомної енергії (МАГАТЕ) заявляють, що обстріл 6 серпня поблизу сухого сховища відпрацьованого ядерного палива на Запорізькій АЕС завдав певної шкоди, але «безпосередньої загрози» ядерній безпеці не було.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
05 грудня 2022
04 грудня 2022
02 грудня 2022
01 грудня 2022
28 листопада 2022
27 листопада 2022
26 листопада 2022
22 листопада 2022
21 листопада 2022
20 листопада 2022