Поділитись:

Волинські митники «розкусили» нечесного українця

Середа, 10 серпня 2022, 14:45
Волинські митники «розкусили» нечесного українця

Волинські митники з'ясували, що громадянин України ввіз на територію країни вантажівку Mercedes з «лівими» документами.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці Волинської митниці.

«Звертаємо увагу громадян України, що згідно з частиною 1 ст. 467 Митного Кодексу України зі змінами, внесеними відповідно до Закону України від 08.11.2018 №2612-VIII «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України», процесуальні строки накладення адміністративного стягнення обчислюються з моменту виявлення правопорушення. Цей момент може співпадати з моментом складання протоколу про порушення митних правил, але може також відраховуватись з моменту встановлення ознак правопорушення. На такій підставі волинськими митниками нещодавно складено протокол, де викрито оборудку громадянина України, який ввозив вантажівку Mercedes ще у червні 2021 року», – йдеться у дописі. 

Під час в'їзду на митну територію України у пункті пропуску «Мохро – Дольськ»  чоловік подав документи, згідно з якими це авто придбала за 40 тисяч злотих у польського продавця білоруська компанія. Як водій-перевізник, що є резидентом України, він сплатив під час ввезення вантажівки фінансову гарантію, розраховану за сумою митних платежів, що підлягає сплаті при випуску товарів у вільний обіг. Також зобов'язався  доставити його до Поліської митниці для оформлення транзиту та вивезення за межі митної території України.

У результаті ретельної та тривалої перевірки поданих документів, завдяки співпраці з митними органами Білорусі, Польщі та Німеччини, волинські митники встановили правдиві дані у цій справі. Зокрема, білоруське підприємство заперечило свою участь у  договорах купівлі-продажу автомобіля. Насправді цей «мерседес» придбав на території Німеччини інший громадянин України як фізична особа. Звідти він доставлявся через територію Польщі. Товаросупровідні документи, які подавалися німецьким та польським митним органам, засвідчили ціну автомобіля у 10 700 євро. За курсом НБУ на дату перетину кордону це складало понад 347 тисяч гривень. 

Відповідно до ст. 483 Митного Кодексу України, дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з поданням митному органу неправдивих відомостей про товар, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів – безпосередніх предметів порушення митних правил – з конфіскацією цих товарів. Відтак, матеріали справи Волинська митниця скерує на розгляд суду.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів