Поділитись:

На Рівненщині готують план евакуації цивільних на випадок вторгнення з Білорусі

Середа, 03 серпня 2022, 18:27

На Рівненщині підготували план евакуації цивільного населення на випадок вторгнення ворога з території Білорусі.

Про це за підсумком наради із представниками райадміністрацій та силовиками повідомив перший заступник начальника обласної військової адміністрації Сергій Подолін. Йдеться про план при найгіршому розвитку подій, додали в ОВА. Деякі моменти іще доробляють, пише Суспільне.

У процесі підготовки плану евакуації керувалися досвідом представників тимчасово окупованих територій Запорізької області, а також – рекомендаціями, напрацьованими під час відвідин вже деокупованої Чернігівської області.

”Ми ні не хвилину не відкидаємо загрози зі сторони Білорусі. Продовжуємо моніторити ситуацію на кордоні, посилювати систему цивільного захисту, передусім об’єкти укриття. А на випадок найгіршого сценарію у нас є затверджений план для евакуації цивільного населення”, – зазначив Сергій Подолін.

У тергромадах, зокрема, створені евакуаційні пункти. Насамперед вивозитимуть людей із Сарненського та Вараського районів. У випадку загрози про необхідність евакуації місцевих жителів оперативно проінформують.

“В першу чергу – це соціально незахищені люди, які не мають родичів, не мають транспорту, знаходяться в спецзакладах, яким потрібна допомога влади. Ми розуміємо, що на півночі нашої області майже в кожної сім'ї є автотранспорт, розуміємо, кудою переміщатися, щоб не було накопичення, щоб це були, по можливості, організовані колони, які будуть супроводжуватися поліцією. Також ми розуміємо, який нам транспорт, його кількість і матеріальний резерв треба”, – додав посадовець.

План евакуації цивільного населення продовжать доповнювати і допрацьовувати. Так, за результатами цього засідання Сергій Подолін доручив доопрацювати можливі шляхи евакуації маломобільних груп та найбільш незахищених верств населення, зокрема, підопічних інтернатів та важких хворих у лікарнях. Також ідеться про проведення фільтраційних заходів, аби виявляти диверсійні групи ворога.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
07 серпня 2022
07:25
06 серпня 2022
05 серпня 2022
04 серпня 2022
02 серпня 2022
01 серпня 2022
07:05
31 липня 2022
30 липня 2022