Поділитись:

Заради безпеки: Нацбанк посилив вимоги до роботи обмінників

Вівторок, 02 серпня 2022, 10:49
Заради безпеки: Нацбанк посилив вимоги до роботи обмінників

Національний банк України оновив та посилив вимоги до правил організації захисту приміщень небанківських установ в Україні.

Про це повідомили на сайті Національного банку України.

Національний регулятор установив уніфіковані правила до організації  захисту приміщень банків та небанківських установ, що працюють на ринку валютних операцій. Йдеться про небанківські фінансові установи, операторів поштового зв’язку, що отримали ліцензію Нацбанку на здійснення валютних операцій або генеральну ліцензію на здійснення валютних операцій, яка не втратила чинність після введення в дію Закону України «Про валюту і валютні операції».

Зокрема, Національний банк передбачив:  

  • обов’язковість облаштування приміщення небанківської установи охоронними системами відеоспостереження;
  • обов’язковість застосування охорони, технічної та фізичної, залежно від обсягів готівки, з якою працює небанківська установа;
  • обов’язковість обладнання робочого місця касира небанківської установи залежно від обсягів готівки або касовими машинами, або конструктивними елементами відгороджувальних конструкцій;
  • обов’язковість зберігання цінностей у сховищі або сейфі, що використовується як сховище.

Таке рішення обґрунтували підвищенням безпеки в умовах воєнного стану, а також посиленням безпеки роботи та захисту касових працівників та клієнтів небанківських установ.

Ця постанова набирає чинності з 1 листопада 2022 року, що дасть небанківським установам достатньо часу для приведення власних приміщень у відповідність до оновлених вимог регулятора.

Нагадаємо: Національний банк України посилив вимоги до небанківських фінансових установ, заборонивши розміщувати дані про курси валют на вулицях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів