Поділитись:

Вівчар пригнав з Донеччини на Волинь 400 овець (фото, відео)

Неділя, 31 липня 2022, 12:01

Володимир Альохін багато років розводив овець у Павлівці на Донеччині. В рідному селі чоловіка зараз йдуть бої, його помешкання зруйнували російські війська, тож тепер він оселився на Волині.

Про це повідомляє Суспільне.

Тварин вдалося врятувати частково: у Павлівці отара налічувала 520 голів, до Волині дісталися майже 400 овець.

«В мене 100 голів лягло за один постріл. Мінометний обстріл коли був. На пасовищі я стояв, намагався відігнати, але таки влучило», – пригадує Володимир Альохін.

Вцілілу отару із зони бойових дій чоловік гнав пішки понад 50 кілометрів. Як рятував тварин від обстрілів – зняв на відео.

На Волинь свою отару вівчар привіз вже вантажівкою для тварин. Оселився у селі Новостав, що неподалік Луцька.

 

Вівчару з Донеччини допомагає волинський фермер Василь Мельник. Їх вівці тепер в одному стаді і де чиї, кажуть чоловіки, не знають.

«Я йому запропонував приїхати до мене. Він довго думав, бо далеко їхати. Ми допомогли йому і він приїхав до нас. Він не те, що роботящий, він – пахар. Горою стоїть за Україну. З росіянами не захотів жити – і приїхав до нас», – каже Василь Мельник.

 

Випасати стадо допомагають Люся і Рошен – двоє псів вівчарської породи бордер-колі, яких вівчар теж перевіз із Донеччини.

 

Умови на цьому пасовищі для породи, яку вивели у гірській місцевості, – хороші, розповідає Володимир. Тут є протічна вода і більше зелені, ніж на сході України. Водночас, каже вівчар, клімат занадто вологий. Деякі тварини почали хворіти на грибкові захворювання.

Поки, каже Володимир Альохін, хазяйнуватимуть з Василем спільно. Навесні домовились увесь приплід поділити порівну.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
06 червня 2023
07:04
05 червня 2023
04 червня 2023
13:50
12:35
03 червня 2023