Поділитись:

Стільки людей на похоронах давно не було: Луцьк прощався з трьома воїнами (фото, відео)

П'ятниця, 29 липня 2022, 14:20

 «Війна – це боротьба, це смерть, руйнація і страждання. І де б це не відбувалося – на нашій території чи за її межами – це завжди дуже боляче. Болить нам смерть людей, і сьогодні ці відчуття торкаються кожного із нас. Наші воїни захищають не просто нашу землю, а наше право бути собою, бути українцями на своїй землі», – скаже під час проповіді владика Михаїл, стоячи посеред Свято-Троїцького собору над трьома трунами. 

У трунах – воїни, які загинули, захищаючи Україну. Дащук Володимир 1980 року народження, Форманюк Віталій 1980 року та Крутов Владислав 1979 року народження.

Поруч стоять рідні і друзі, багато побратимів. Такого багатолюдного прощання вже давно не було у Луцьку. 

Володимир, Віталій та Владислав віддали свої життя, боронячи Україну на Донеччині. Вони загинули унаслідок артобстрілу. 28 липня їх привезли до Луцька, а 29 липня відспівали у соборі. 

За спокій душ загиблих захисників молилися багато священників. У своїй проповіді митрополит Михаїл висловив співчуття рідним чоловіків, але наголосив, що їх жертва була не даремною.

«Скільки може бути зла в одній людині? Легіони. Меж цьому нема. А якщо додати людині, в якій є багато зла, ще влади, скільки біди ця людина може принести світові! Ця людина сьогодні – путін. Зло має одну особливість. Якщо його не знищувати докорінно, воно буде множитися і поширюватися. Тому ми просимо сьогодні у Бога, щоб надихнув тих, хто допомагає нам зброєю, підтримкою. Дайте нам можливість швидше знищити це зло і зупинити страждання. 

Залишається вірити в те, що Господь почує наші молитви, і наші чоловіки і дружини, друзі і знайомі, чини і доньки повернуться живими-здоровими, щоб служити удома своїм рідним. І обов'язково повернуться з перемогою», – сказав Михаїл.

Також він вкотре наголосив на неприпустимості існування церкви ворога у нашій країні, та закликав об'єднуватися навколо своєї, української церкви. 

Бійців поховали на цвинтарях у Гаразджі та Липлянах.  

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
07:30
03 грудня 2022