Поділитись:

У Польщі через агресію рф та інфляцію зростають ціни на оренду квартир

Четвер, 28 липня 2022, 13:04

фото ілюстративне

У червні найбільше подорожчали квартири-студії у Гданську, Кракові та Вроцлаві – на 40 % у порівнянні з минулим роком. Це найпопулярніший вид орендного житла у Польщі.

Про це повідомляє аналітичний центр Gremi Personal з посиланням на звіт, підготовлений сайтом Otodom на замовлення порталу Bankier. 

Гданськ – серед найдорожчих місць, де орендна плата за місяць зросла найбільше – на 7,2 %, наздогнавши ціни у Варшаві. Найбільше ціни виросли у промислових Катовіце і Лодзі, а також Любліні – найближчому до українського кордону великому місті. Проте середня ціна оренди у цих містах є найнижчою в країні. Причини – зростання процентних ставок по кредитах, інфляція та велика кількість біженців з України. 

Орендна плата трохи знизилась у Щецині, Познані і Бидгощі – це великі польські міста, але менш популярні і відомі серед українців. 

В середньому квартиру у Варшаві площею 30-45 кв.м можна зняти за 2900-3200 злотих (22,7 – 25 тис. грн), у Гданську – 2800-3100 злотих на місяць (22 – 24,2 тис. грн). 

Через великий потік біженців з України у Польщі виник дефіцит на ринку оренди житла.

На початку повномасштабного вторгнення кількість запитів на порталах нерухомості зросла на понад 110 %. Проблема з браком помешкань для біженців стала найгострішою для польської влади. Зокрема, через те, що більшість українців оселяються у великих містах.

Урядовці усвідомлюють факт надмірного навантаження на великі місця і починають вести політику розселення, заохочуючи українців переїжджати у невеликі міста і села, де більше можливостей знайти роботу без знання мови і досвіду. Це дозволить біженцям стати більш економічно самостійними.

Місцеві чиновники для цього вже створюють базу житла, яке можна віддати для біженців, у тому числі безкоштовного. 

«Великі польські виробничі підприємства майже завжди розташовані в межах малих міст, де охоче беруть на роботу українців. Це заводи харчової промисловості, логістичні склади або сфера обслуговування. Саме в цих галузях зараз є попит на робочу силу і українські біженки від початку літа активно почали цікавитися такою роботою і працювати, щоби мати можливість утримувати родину. У цьому випадку справдила себе практика надання житла крупними агенціями працевлаштування – коли іноземець влаштовується на завод через агенцію, яка надає йому житло близько до робочого місця», – стверджує генеральний директор агенції з працевлаштування Gremi Personal Томаш Богдевич.

За інформацією Міністерства родини і соціальної політики, у Польщі знайшли роботу 358 тис. громадян України, які приїхали в країну після 24 лютого.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
02 жовтня 2022
29 вересня 2022
16:00
25 вересня 2022
24 вересня 2022
23 вересня 2022
18 вересня 2022
17 вересня 2022
15 вересня 2022
14 вересня 2022
13 вересня 2022