Поділитись:

Майже 800 тисяч громадян України втратили житло, – Верещук

Понеділок, 25 липня 2022, 09:05

Майже 800 тисяч ВПО потребуватимуть житла, тому зараз робиться все, щоби вони мали де жити і де перезимувати.

Про це заявила віцепрем'єрка - міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук у прямому ефірі Спільного телемарафону, – пише Укрінформ. 

«Стосовно необхідності тимчасового житла, то майже 800 тисяч громадян України втратили житло. Модульним житлом, як і рештою будівництва займається Мінрегіон, у них є програми, відповідні гроші на це. Як ви знаєте є програми разом з польським урядом, іншими урядами є вже перші модульні містечка, але їх точно недостатньо», – сказала Верещук.

Вона зазначила, що бачила приклад на Чернігівщині коли люди не дуже хочуть жити в модульних містечках, бо жили у своїх приватних будівлях. Як кажуть, хочуть «хоч одну кімнатку, але у себе на городі». Але цього забезпечити поки що не вдасться.

«Те, що житла цього року не буде побудовано в достатній кількості, треба вже казати. Те, що люди будуть переміщатися і опалювальний сезон буде важким, це дійсно теж правда. Але те, що ми займаємося, до прикладу, житлом, утепленням, реконструкцією, заміною котлів, робимо все, щоб люди, які перемістилися, мали де жити і де перезимувати – це теж факт», – підкреслила віцепрем'єрка.

Верещук озвучила прогноз, що ще близько півмільйона людей у осінній період переміститься зі Сходу на Захід, що становитиме додаткове навантаження до тих, які вже виїхали раніше.

Як повідомлялося, переселенців заборонено виселяти, їх можна лише перемістити в прийнятні умови, які будуть не гіршими, а то й кращими.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
07 серпня 2022
07:25
06 серпня 2022