Поділитись:

Луцькі волонтери подолали 800 кілометрів за день, щоб допомогти людям (відео)

Четвер, 14 липня 2022, 12:30

Команда Громадянського Руху «Свідомі» вчергове відправилися у постраждалі від російської окупації регіони.

У Луцьку волонтери завантажили цілий бус «сімейними пакунками» та вирушили в дорогу. 800 кілометрів, день у дорозі і волонтери – на Сумщині.

Тростянецька громада – одна з тих громад, яка сильно постраждала внаслідок війни. За час окупації у березні рашисти розбомбили у селах чимало будинків, бібліотеку та Тростянецьку лікарню.

У приміщеннях вибиті майже всі вікна та пошкоджені стіни. Також росіяни зруйнували Тростянецьку шоколадну фабрику та місцевий цегельний завод, де працювали сотні місцевих, тому цих людей необхідно підтримувати усім чим можна.

«Ми сімейні пакунки веземо в ті регіони, які найбільше постраждали від обстрілів, від окупації. Веземо їх і на деокуповані території. Станом на сьогодні – це вже шоста наша поїздка. Були двічі в Чернігівській області, були в Бучі, були в Миколаєві, були біля Харкова. Зараз розширюємо нашу географію», – розповідає про волонтерство співзасновник Громадянського Руху «СВІДОМІ» Михайло Наход.

Співзасновник Громадянського Руху «СВІДОМІ» Михайло Наход та голова Тростянецької громади Юрій БоваСпівзасновник Громадянського Руху «СВІДОМІ» Михайло Наход та голова Тростянецької громади Юрій Бова
 

Один сімейний пакунок може забезпечити родину усім необхідним на тиждень. Окрім «сімейних пакунків», для жителів Білківського, Станівського, Солдатського, Семереньківського старостинських округів волонтери додатково привезли підгузки, постільну білизну та інші речі, без яких неможливе виживання.

Нині люди намагаються оговтатися від жахіть війни та почали налагоджувати життя: в декого внаслідок воєнних дій повністю зруйноване житло. Інші, крім будинків, втратили найдорожче – рідних.

«Не виїжджали, не ховалися. 23 березня в наш город влетів снаряд. Побило все в нас», – ділиться пережитим місцева.

Нині Тростянецька громада залишається в переліку громад, де ведуться активні бойові дії. Тут часто бувають «прильоти». Однак люди не виїжджають і продовжують жити в «гарячій» точці.

«В нас дорога одна через Тростянець. Там скрізь стояли окупанти. Ми не могли ніяк виїхати. В кого був транспорт. То стали ночами. Як підмерзало тікали десь полями, лісами. Така ситуація була, що нам навіть ніхто не запропонував. В селі не було нікого, хто б міг це зробити», – розповідає тростянчанка.

Люди на деокупованих територіях залишилися без грошей та нині виживають лише завдяки допомозі від волонтерів. Команді «Свідомих» завдяки партнерству із відомою американською благодійною організацією Global Empowerment Mission вдається швидко формувати необхідну для українців допомогу та відправляти її до постраждалих регіонів.

«Наша команда регулярно відправляє вантажі людям, які знаходяться в деокупованих територіях. Людям гуманітарна допомога вкрай необхідна тому, що люди втратили житло. Частина людей втратила роботу. Люди не мають заощаджень і їм харчові продукти та засоби гігієни, які є в наборах – вкрай необхідні. Цього разу наша команда поїхала на Сумщину в Тростянецьку громаду. Привезли близько 200-от пакунків», – пояснює очільник Громадянського Руху «СВІДОМІ» Тарас Шкітер. 

Очільник Громадянського Руху «СВІДОМІ» Тарас ШкітерОчільник Громадянського Руху «СВІДОМІ» Тарас Шкітер
 

Голова Тростянецької громади Юрій Бова особисто подякував луцьким волонтерам за надану допомогу: «Ви з Луцька приїхали до нас, щоб допомогти нашим людям, які постраждали, найбільше постраждали від окупації. Це родини, які залишилися із розбитим житлом, багатодітні родини в сільській місцевості. В нас таких сіл найбільше, які постраждали і ця ваша допомога буде саме цим родинам. Дозвольте від імені усієї нашої громади, від імені усіх висловити вдячність».

Попереду у громади чимало роботи: потрібно відбудувати все зруйноване. Цей процес займе чимало часу та багато коштів, та нині найголовніше завдання – триматися та допомагати тим, хто цього найбільше потребує, робити все можливе для перемоги України над російськими загарбниками.


 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
18 серпня 2022
17 серпня 2022