Поділитись:

В Ахметова розкрили деталі відмови від медіабізнесу

Вівторок, 12 липня 2022, 16:28

Інвесткомпанія SCM українського олігарха Ріната Ахметова розпочала процедури припинення випуску друкованих ЗМІ та анулювання ліцензій Медіа Групи Україна.

Про це у вівторок, 12 липня, повідомила у фейсбуці директор зі зв'язків з громадськістю та комунікацій СКМ Наталя Ємченко, інформує «Українська правда».

«Відповідні документи буде надіслано уповноваженим державним установам починаючи вже від сьогодні, 12 липня 2022 року. Мова йде про всі державні ліцензії на мовлення та на провайдера програмної послуги,  які були отримані Медіа Групою Україна від держави.

Паралельно сьогодні буде розпочато процес припинення випуску належних МГУ друкованих засобів масової інформації.

Згідно із законодавством України, анулювання ліцензій та задоволення заяви про припинення друкованих ЗМІ автоматично позбавляє компанії-власники статусу ЗМІ і вони мають завершити діяльність.

Швидкість ухвалення рішення щодо анулювання ліцензій після подання відповідних заяв – відповідальність держави.

Процес, згідно з вимогами законодавства, може тривати від місяця до двох. На цей період МГУ продовжить виконувати взяті на себе зобов’язання за ліцензійними угодами та продовжуватиме трансляцію та участь у національному марафоні новин, а також у іномовленні (FreeДом).

Вихід будь-яких власних проєктів та виробництво контенту на всіх телеканалах, виданнях, онлайн-майданчиках Групи припиняється.

Разом із відмовою від ліцензій на мовлення каналів медіа-групи припиняється дистрибуція цих каналів за кордоном, в тому числі у Польщі.

О 00:00 12 липня 2022 року МГУ припинила оновлення своїх онлайн-медіа.

Механізм співпраці із Vogue буде визначено окремо із власником бренду CondeNast шляхом консультацій. Усі відносини із партнерами Групи будуть обговорюватись окремо», – написала директор зі зв'язків з громадськістю та комунікацій СКМ.

В СКМ повідомили, що всі активи МГУ (за виключенням ліцензій) залишаються у її власності. Мова йде про техніку та інше обладнання, про бібліотеку, інтелектуальні права та права на бренди, в тому числі «Україна», «Україна 24», «Сьогодні». Майбутню долі цих активів визначить менеджмент найближчими днями.

Наталя Ємченко також заявила, що таке рішення було ухвалене через «абсолютно дискримінаційний закон "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів)", який робить наші подальші інвестиції в медіа в Україні неможливими».

У Медіа Групу Україна входять:

 • національний ефірний телеканал «Україна»;
 • розважальний молодіжний телеканал НЛО TV;
 • тематичний телеканал «Індиго TV»;
 • тематичні телеканали «Футбол 1/2/3», представлені також і в HD-версії;
 • загальнонаціональний інформаційний телеканал «Україна 24»;
 • регіональний «34 телеканал»;
 • оператор супутникового мовлення Xtra TV;
 • ОТТ-платформа OLL.TV; міжнародні канали Ukraine 1, Ukriane 2, NLO TV 2;
 • продакшн-компанії «Теле Про», «Допоможемо ТБ»;
 • медіаагентство повного циклу «Медіа Партнерство Баінг»;
 • сайт segodnya.ua;
 • кросплатформений проєкт Vogue UA.

Нагадаємо: напередодні український мільярдер Рінат Ахметов заявив, що змушений вивести свою інвесткомпанію SCM з медійного бізнесу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
24 листопада 2022
22 листопада 2022
21 листопада 2022
19 листопада 2022
09:00
04 листопада 2022
26 жовтня 2022
15 жовтня 2022
02 жовтня 2022
30 вересня 2022
20 вересня 2022
09:30
11 вересня 2022
06 вересня 2022
19:30